Herkesin iyi görünmeye hakkı var... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

Herkesin iyi görünmeye hakkı var…

Herkesin iyi görünmeye hakkı var...

Sosyal Riskleri Önleme Vakfı yaşlılara ve maddi gücü olmayanlara ücretsiz olarak kuaförlük hizmeti vermeye başladı. Ayrıca vakıf meslek sahibi olmak isteyen çocuklara ve genç kızlara gönüllü olarak kuaförlük mesleği öğretileceğini duyurdu. Kuaförlük hizmeti Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’nda perşembe günleri veriliyor. Hizmetten faydalanmak isteyen yaşlı ve maddi gücü olmayanlar 0533 861 48 46 ve 22 89 955 numaralarını arayıp randevu alarak yararlanabilecek.
Sosyal Riskleri Önleme Vakfı merkezinde gönüllü olarak bölgede oturan yaşlılara kuaförlük hizmeti veren Ayşe Tahir Serhat, “Burada gönüllü olarak hizmet vermeye çalışıyoruz. Hizmet almak isteyen herkese kapımız açık” dedi. Serhat, yaşlılara ve maddi gücü olmayanlara hizmet amaçlı haftanın her perşembesi ücretsiz olarak kuaför ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi. Ayşe Tahir Serhat, yaşlılara ve maddi gücü olmayanların hizmetten faydalanabilmeleri için sadece telefonla arayıp perşembe gününe randevu almalarının ve Sosyal Riskleri Önleme Vakfı’na gelmelerinin yeterli olduğunu vurguladı. Serhat, meslek sahibi olmak isteyen çocuklara ve genç kızlara gönüllü olarak kuaförlük mesleğini öğreteceğini belirtti. Ayşe Tahir Serhat, kuaförlük mesleklerini öğretmekteki amaçlarının, genç kızların meslek öğrenmeleri ve kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi.
Kuaförlük hizmetinden yararlanan bir vatandaş hizmeti menfaati olmayan sosyal bir yardım olarak değerlendirdi. Ayrıca vatandaş yaşlılara katkı sağlamanın çok güzel bir şey olduğunu ve ülke de duyarlı insanların varlığını bilmekten memnun olduğunu belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar