KıbrısManşet

Herkese örnek oluyorlar


Çukurovalılar Dayanışma Derneği ve Kuzey Kıbrıs Thalassaemia Derneği, Sağlık Bakanlığı’nın katkıları ile son üç ay içerisinde ikinci kez kan bağış kampanyası düzenledi.

Duygu ALAN

Kuzey Kıbrıs Kızılay Derneği’nin gezici kan aracı, dün 16.00-18.00 saatleri arasında Lefkoşa Terminali’nde Çukurovalılar Dayanışma Derneği’nde kan bağışında bulunulması için park etti.

Çukurovalılar Dayanışma Derneği ve Kuzey Kıbrıs Thalassaemia Derneği’nin Sağlık Bakanlığı’nın katkıları ile son üç ay içerisinde ikinci kez düzenlediği kan bağış kampanyası yoğun ilgi gördü.

Çukurovalılar Dayanışma Derneği’nde 16.00-18.00 saatleri arasında yapılan kampanyada onlarca kişi kan bağışında bulundu.

Çukurovalılar Dayanışma Derneği ve Kuzey Kıbrıs Thalassaemia Derneği’nin Sağlık Bakanlığı’nın katkıları ile dün gerçekleştirdiği kan bağış kampanyasında Çukurovalılar Dayanışma Derneği üyeleri de kan bağışı yaptı.

Dernek üyelerinden Halil Gölge, kan bağışı yaptıktan sonra duygularını Havadis okurları ile paylaştı.

Gölge, Çukurovalılar Dayanışma Derneği’nin 3 ay içerisinde ikinci kez kan bağış kampanyası yaptığını belirterek dernek üyesi birçok kişi gibi kendisinin de dün kan bağışında bulunduğunu söyledi.

Halil Gölge, halkı kan bağışında bulunma çağrısı yaptı.

Kurt: Lütfen kan bağışı yapın

Çukurovalılar Dayanışma Derneği Başkanı Sabahattin Kurt, ülkede bireysel olarak kan bağışlarının arzu edilen düzeyde olmadığını belirterek halka “Lütfen kan bağışında bulunun” çağrısı yaptı.

Sabahattin Kurt, Havadis’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizde maalesef bireysel kan bağışı yapan kişi sayısı oldukça az. KKTC’de çok sayıda Thalassaemia hastası ve kanser hastası var. Bu kişilerin kana ihtiyaçları var. Bunun yanında ameliyat olacak hastalar ve acil durumda olan hastalar için de kana ihtiyaç duyulabiliyor. Kan satın alınacak veya bahçemizde üretebileceğimiz bir şey değil. Dolayısıyla yapacağımız her ünite kan çok değerlidir. Benim bu noktada halka çağrım daha duyarlı olmaları yönünde olacak. Lütfen kan bağışı yapın hem hayat kurtarın hem de kan bağışında bulunarak hücrelerinizi yenileyin, daha sağlıklı olun. Kan bağışında bulunmak için kampanyaları da beklemeyin, hastanelere giderek bireysel bağışlarda bulunabilirsiniz.”
Başa dön tuşu