Her çocuğun düşünde güzel bir ev var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Yaşam

Her çocuğun düşünde güzel bir ev var

akacan-holding

Akacan Holding’in çocuklara yönelik düzenlediği “Hayalimdeki Ev” Resim Yarışması sonuçlandı

Akacan Holding’in, çocukların kişisel becerilerini ortaya koyarak öğrencilere mimarlık mesleğini tanıtmak, öğrencilerin gelecek nesillerin eğitimli, kültürlü ve sanatla ilgilenen bireyler olmasına katkı sağlamak amacıyla 6-11 yaş arasındaki miniklere yönelik düzenlediği  “Hayalimdeki Ev” temalı resim yarışmasını sonuçlandı. Kazanan yarışmacılar ödüllerini aldı


Resimler “Akacan Konak”ta sergilendi

İlk 17’ye giren resimler “Akacan Konak”ta sergilendi ve yarışmacılara başarı belgesi ile sürpriz hediyeler dağıtıldı. Yaklaşık 80 kişinin katıldığı  etkinlikte hem aileler hem de çocuklar unutulmaz bir gün yaşadı.

Juri oldukça zorlandı

17 resime ödül veren ve birbirinden güzel çalışmalar içinde dereceye girecek resimleri seçmek içinjüri oldukça zorlandı. “Hayalimdeki Ev” resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Ressam İpek Denizli Karagöz  – Ressam  Ahmet Karagöz – Mimar Kemal İkizer ve Mimar Hanibal Ravandeh’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

“Gösterilen ilginin beklenilenden fazla olması bizleri mutlu etmiştir”

Akacan Holding’den yapılan açıklama’da “Hayalimdeki Ev” adlı yarışmaya ilgi gösteren tüm okul yöneticileri, resim öğretmenleri ve öğrencilere, çocuklara ailelere teşekkür ederiz. Yarışmaya gösterilen ilginin beklenilenden daha fazla olması bizleri çok mutlu etmiştir. Yarışmaya çok değerli çalışmaların gelmesi, yarışmanın amacına ulaştığını göstermektedir. Gelecek yıl düzenlenecek olan yarışmada buluşmak dileği ile” denildi.

Ödüller

Resim Yarışması’da dereceye girenler, birbirinden değerli hediyeler de kazandı. Birinci olan çalışmaya Samsung 9,6 inch tablet, ikinciye Bisiklet, üçüncüye Scooter hediye edildi.

Yarışmayı kazananlar şöyle:

  1. Merkud Cumhur
  2. Tansel Hürdeniz
  3. ASIR KARCAN
  4. Efe Bekır Arslan

Özel Jüri Ödülü  Mila Aktaş

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar