Henüz Sır! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Kıbrıs

Henüz Sır!

Henüz Sır!

14 SAAT İNCELEDİ… Girne’de önceki gece başına sert bir cisimle vurulduktan sonra 5 bıçak darbesiyle öldürülen Mehmet Emin Dağaşanlar’ın katil zanlısına ulaşmaya çalışan Olay Yeri İnceleme ekipleri 14 saat inceleme yaptı ancak buna rağmen katil veya katillere ulaşabileceği bir kanıta henüz ulaşamadı

KOMŞU HALEN ŞOKTA… Mehmet Emin Dağaşanlar’ın komşusu Havadis’e konuşarak, “Mehmet Emin Dağaşanlar kısmi felçli olduğu ve bazen düştüğü için kızı evinin anahtarını bize vermişti. Kızı beni aradı ve babasına ulaşamadığını söyledi. Bende eve gittim. Anahtarla kapıyı açtım ve ölüsünü buldum. Büyük şok ve üzüntü yaşadık. Bütün gece uyuyamadık. Tek başına, felçli bir adama bu yapılır mı?” dedi


ARGÜDEN CİNAYETİ HALEN FAİLİ MEÇHUL… Başkent Lefkoşa’da geçtiğimiz yıl 4 Eylül tarihinde 67 yaşındaki Ali Argüden ikametgahında öldürülmüş olarak bulundu ancak yapılan tüm soruşturmaya rağmen cinayetin failleri bulunamadı

Emine UYSAL
Girne’de önceki gece başına sert bir cisimle vurulduktan sonra 5 bıçak darbesiyle öldürülen Mehmet Emin Dağaşanlar’ın katil zanlılarının bulunması için polisin geniş çaplı soruşturması sürüyor. 
Olay Yeri İnceleme ekipleri dün de Savaş Tepe Sokak’ta bulunan Mehmet Emin Dağaşanlar’ın “Koreli Villası” ismini verdiği evinde delil topladı. Bölgedeki kamera kayıtlarını mercek altına aldı. Mehmet Emin Dağaşanlar’ın cep telefonu konuşmalarının da incelendiği öğrenildi.
Güvenilir kaynaklara göre, polisin tüm incelemelere rağmen katil veya katillere ulaşabileceği bir kanıta henüz ulaşamadığı bilgisine ulaşıldı. 

Yine delil yok
Girne’de işlenen korkunç cinayette Olay Yeri İnceleme ekipleri en uzun tahkikatını yaptı. Uzmanlar önceki gece 20.00 sularında olay yerinde başlattıkları incelemeyi, dün öğle saatlerine kadar sürdürdü.
Yaklaşık 14 saat süren olay yeri incelemesinde polis, parmak izi ve delil aradı ancak katile ulaşacak ize rastlanmadı.

Cesedi komşusu buldu
11 Şubat gecesi saat 20.00 sıralarında meydana gelen cinayette, Mehmet Emin Dağaşanlar’ın evine ana giriş kapısından giren meçhul şahıslar, Dağaşanlar’ın başına sert bir cisimle vurduktan sonra, vücudunun 5 farklı yerine bıçak sapladı.
Kısmi felçli olduğu öğrenilen Mehmet Emin Dağaşanlar’ın, İngiltere’de yaşayan kızının telefonla babasına ulaşamadığı için, komşusunu aradığı ve yardım istediği öğrenildi.

Halen şokta
Mehmet Emin Dağaşanlar’ın karşı komşusu, Dağaşanlar’a ait anahtarla eve girince, evin girişinde komşusunun ölüsüyle karşılaştı.
Havadis’e konuşan komşusu, “Mehmet Emin Dağaşanlar komşumuzdu. Kısmi felçli olduğu ve bazen düştüğü için kızı evinin anahtarını bize vermişti. Kızı beni aradı ve babasına ulaşamadığını söyledi. Bende eve gittim. Anahtarla kapıyı açtım ve ölüsünü buldum. Büyük şok ve üzüntü yaşadık. Bütün gece uyuyamadık. Tek başına, felçli bir adama bu yapılır mı?” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Yedikonuk’ta defnedilecek
Korkunç bir cinayete kurban giden Mehmet Emin Dağaşanlar’ın bugün öğle ezanının ardından düzenlenecek cenaze töreninin ardından Yedikonuk köyünde defnedileceği öğrenildi.

Argüden cinayeti de aydınlatılamadı
Başkent Lefkoşa’da 4 Eylül 2012 tarihinde 67 yaşındaki Ali Argüden, ikametgahında öldürülmüş olarak bulundu ancak yapılan tüm soruşturmaya rağmen cinayetin failleri bulunamadı.
Argüden’in cesedi Kermiya bölgesinde Öğretmenler Caddesi üzerindeki Öğretmenler Apartmanı’ndaki dairesinde evine giden arkadaşı tarafından elleri ve ayakları bağlı halde cansız bedeni bulunan Ali Argüden, ağzına kravat tıkalı halde bulunmuştu.
Ali Argüden’in otopsisi sonucu ölüm nedeni boğazındaki kemik kırılması ve bağ ile boğma olarak açıklanmıştı. 
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nün halen devam ettirdiği cinayet soruşturmasında katil bulunamadı.

İki ayda üç cinayet
2013 yılının iki ayında ilk cinayet Lefkoşa’da emekli polis ve rallici Ahmet Şevketoğlu, ocak ayında sabah ayrılma aşamasında olduğu Aşkın Şevketoğlu’nu, kayınvalidesi ve kayınpederi önünde başına iki el ateş ederek öldürdü. 48 yaşındaki Ahmet Şevketoğlu, 3 çocuğunun annesini öldürdükten sonra tabanca ile başına bir el ateş ederek intihar etti.
Ahmet Şevketoğlu’nun cinayetten 1 hafta önce, eşi Aşkın Şevketoğlu’nu, “İki kurşunum var biri senin biri benim. Barışmazsan seni öldüreceğim” sözleriyle tehdit ettiği polis tarafından açıklanmıştı.
Cinayet Yenikent’te Vezneciler Sokak’ta ikamet eden Aşkın Şevketoğlu, annesi Cemaliye ve babası İbrahim Haraşoğlu ile birlikte evden çıktıkları ve arabaya bindikleri esnada, Ahmet Şevketoğlu’nun FG 150 plakalı cip aracıyla önlerini keserek, silah zoruyla eve sokmasının ardından yaşanmıştı.
Ahmet Şevketoğlu, evlerinin salon kısmında eşi Aşkın Şevketoğlu’nun başına iki el ateş ettikten sonra, aynı tabancayla intihar etmişti.
Yılın ikinci cinayeti, Lapta’da 8 Şubat’ta Tanık Berber Salonu’nda Taş ve Kuloğlu aileleri arasında “ailevi nedenle” başlayan kavgada, 21 yaşındaki Umut Taş, 50 yaşındaki Bekir Kuloğlu ve 26 yaşındaki oğlu Hasan Kuloğlu’nu birer el ateş ederek başından vurdu. Bekir Kuloğlu olay yerinde ölürken Hasan Kuloğlu ağır yaralandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar