BeslenmeSağlık

Hemşirenin kekleri sosyal medyada ‘viral’ oldu


Tasarım keklere farkıl bir soluk getiren Hemşire Katherine Dey, New York’ta çalışıyor. Hemşireliğin yanı sıra makyaj sanatçısı ve aşçı da olan Dey, hastanede gördüklerini yaptığıkeklere süsleme olarak katmayı hayal etti ve yarattığı kekler sosyal medyada ‘viral’ oldu.

Hürrüyit’in haberine göre, gününün çoğunu hastanede geçirdiğini ve uzun vardiyalar boyunca pek çok kişinin görmeye katlanamayacağı şeylerle karşılaştığını belirten Dey, bir gün tüm yeteneklerini bir araya getirecek çalışmaya imza atmaya karar verdi ve ortaya daha çok insan organlarını çağrıştıran çalışmalar çıktı.

Hemşire Katherine Dey, ilginç kek tasarımlarına imza atıyor.
Hemşire Katherine Dey, ilginç kek tasarımlarına imza atıyor.

Biraz psikokapat olduğunu kabul ettiğini söyleyen Dey; “Kekin nasıl göründüğü değil tadı önemli. İnsanlar benim yaptıklarımı görünce iğrenebilirler ancak onların tadına baktıkları zaman fikirleri değişiyor. Anatomi benim çok ilgimi çekiyor ve farklı şeyler yapmayı seviyorum” sözleriyle kendisini ifade etti.

Dey, kan emen bir böceği de, kafası kopmuş bir güvercini de konu olarak alabiliyor.

Dey, aynı zamanda çok iyi bir makyaj sanatçısı olduğunu ona gönüllü modellik yapan erkek arkadaşı ve dostlarıyla da birlikte yaptığı çalışmalarla ortaya koyuyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı