Hem ehliyetsiz hem de kaçak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Aralık 1, 2023
KıbrısManşet

Hem ehliyetsiz hem de kaçak

Franklin Onyedika

Yonca Kavşağı yakınlarında 26 yaşındaki Barış Hakan’ın ölümüne neden olan ehliyetsiz sürücü Franklin Onyedika Onuora aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Onuara’nın yeni bir suçu daha ortaya çıktı.

Devrim DEMİR

Lefkoşa-Mağusa anayolu Yonca Kavşağı yakınlarında yolun solunda yaya olarak yürümekte olan 26 yaşındaki Barış Hakan’a çarparak ölümüne sebebiyet vermekten tutuklanan Franklin Onyedika Onuora aleyhindeki soruşturma tamamlandı.


Kendi adına kiraladığı aracı sürüş ehliyeti olmadığı halde Onuara’ya vermekle suçlanan Samtoo Valentine Okolie’ye ise poliste dava okunarak serbest bırakıldı.

Zanlı Franklin Onyedika Onuora, teminat talebiyle dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan, ülkede kaçak olduğu tespit edilen Franklin Onyedika Onuora’nın davaları görüşülünceye kadar 2 ayı geçmeyecek şekilde cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Hakan olay yerinde ölmüştü

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube’de görevli polis çavuşu Yaşar Arkıner, zanlı Franklin Onyedika Onuora’nın Barış Hakan’ın ölümüne sebebiyet verme suçundan tutuklandığını anlattı.

Polis çavuşu Yaşar Arkıner, kazanın 23 Temmuz’da sabah saat 04.00 sıralarında Lefkoşa-Mağusa anayolu Yonca Kavşağı yakınlarında meydana geldiğini söyledi.

Arkıner, zanlı Franklin Onyedika Onuora’nın yönetimindeki MJ 919 Z kiralık araçla Mağusa’ya doğru dikkatsiz ve süratli seyrettiği esnada, Yonca kavşağı yakınlarında aynı istikamete doğru yaya olarak seyreden Barış Hakan’a aracının sol kısmı ile sert bir şekilde çarptıktan sonra 50 metre sürüklediğini kaydetti. Arkıner, Hakan’ın almış olduğu yaralara dayanamayarak olay yerinde feci şekilde can verdiğini anımsattı.

Suçunu kabul etti

Polis çavuşu Yaşar Arkıner, zanlının kaza anında durmayarak kaçtığını 500 metre gittikten sonra aracını bir iş yeri önünde gizleyerek olay yerine yaya olarak geri döndüğünü ifade etti.

Zanlının olay yerinde panik ve depresyon geçirdiğini kaydeden Arkıner, zanlının 1 saat sonra gönüllü ifade verip suçlarını itiraf ettiğini söyledi.

Soruşturma tamamlandı

Polis çavuşu Yaşar Arkıner, zanlı Franklin Onyedika Onuora’nın dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Arkıner, zanlının ülkedeki öğrenci statüsünün dolduğunu ve kaçak olarak kaldığını beyan ederek yargılanıncaya kadar tutuklu yargılanması talebinde bulundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar