BasketbolSpor

Hedefi olan bir takıma geldim


HEDEFLER BENİ ETKİLEDİ: Bahar Çağlar; “Yakın Doğu Üniversitesi son senelerde basketbola yatırımlarıyla büyüyen bir kulüp. Hedefleri doğrultusunda ilerliyor. YDÜ-BGD ortaklığı da buna destek olarak gücüne güç katacaktır. Bu ortaklıkla beraber hedeflerimiz doğrultusunda daha emin adımlarla ilerleyeceğimizi düşünüyorum.”

 

KKTC TAKIMI OLMAK AYRI BİR OLAY: Çağlar; “Yıllar önce alt yapıda oynarken KKTC takımları ile karşılaşmıştık. Hala aklımda, inanılmaz düzgün oyuncular vardı. Yakın Doğu’nun teklifini kabul ederken bir bakıma KKTC’nin de takımı olması beni mutlu etti. Hem YDÜ’yü hem de temsil ettiği KKTC’yi temsil edecek olmaktan dolayı mutluyum.”

HEDEFİMİZ LİGDE BAŞARI: Çağlar; “Bu sezon Yakın Doğu Üniversitesi olarak hedefimiz ligde ve kupada zirveye oynamaktır. Amacım da takıma hedeflerine ulaşmasındaki en büyük katkıyı sağlamaktır. Hedefi olan takıma geldim ve elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum”

Tonguç KOTAK

Yakın Doğu Üniversitesi-Basketbolu Geliştirenler Derneği’nin (YDÜ-BGD) yeni transferi olan Türk kadın basketbolunun önemli forvetlerinden Bahar Çağlar, Havadis’e önemli açıklamalarda bulundu.

8 sezon Galatasaray forması giyen ve sayısız başarılara imza atan Bahar Çağlar, yeni takımı Yakın Doğu Üniversitesi’nin teklifinden hedeflerine kadar Havadis’in sorularını yanıtlayarak önemli açıklamalar yaptı.

Hedefler beni etkiledi

Yakın Doğu Üniversitesi’nin yeni transferi Bahar Çağlar neden Yakın Doğu sorumuza samimi açıklamalarda bulundu. Çağlar;  “Yakın Doğu Üniversitesi son senelerde basketbola yatırımlarıyla büyüyen bir kulüp. Hedefleri doğrultusunda ilerliyor. Ayrıca BGD’yle YDÜ’nün de önemli bir ortaklığa gitmesi dikkat çekici oldu. Bu birliktelik gücüne güç katacaktır. Bu ortaklıkla beraber hedeflerimiz doğrultusunda daha emin adımlarla ilerleyeceğimizi düşünüyorum.” açıklamasında bulundu

KKTC takımı olmak ayrı bir olay

Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde yer alan Yakın Doğu Üniversitesi’nin KKTC takımı olması konusunda ise Bahar Çağlar; “Geçtiğimiz sezon Yakın Doğu’ya karşı oynadım. Güçlü bir yapılanmaları vardı. Sezon sonunda bana yapılan teklife de hemen evet dememde Yakın Doğu Üniversitesi’nin bana anlatılan hedefleri ile benimkilerin tutması oldu. Ayrıca Yakın Doğu’nun KKTC takımı olması da beni etkiledi. Yıllar önce alt yapıda oynarken KKTC takımları ile karşılaşmıştık. Hala aklımda, inanılmaz düzgün oyuncular vardı. Yakın Doğu’nun teklifini kabul ederken bir bakıma KKTC’nin de takımı olması beni mutlu etti. Hem YDÜ’yü hem de temsil ettiği KKTC’yi temsil etmekten dolayı mutluyum.”dedi.

Hedefimiz ligde başarı

Yakın Doğu Üniversitesi’nin bu sezon kurduğu takım konusunda ise Bahar Çağlar; “Bu sezon Yakın Doğu Üniversitesi olarak hedefimiz ligde ve kupada zirveye oynamaktır. Amacım da takıma hedeflerine ulaşmasındaki en büyük katkıyı sağlamaktır. Hedefi olan takıma geldim ve elimden gelenin en iyisini yapmak istiyorum.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin hedefleri doğrultusunda kurulan bir takım var, ben bu hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Şu ana kadar yapılan transferlerde bu hedeflere ulaşmak için çok önemli diye düşünüyorum.  Takım olarak iyi bir kimya oluşturup hedeflerimize ilerleyeceğiz.” diye konuştu.

Rio’da hedef madalya

Bahar Çağlar, Türkiye A Mili Kadın Basketbol takımı ile Rio Olimpiyatları’nda takımda hem Yakın Doğu Üniversitesi’ni hem de KKTC’yi temsil edeceğini belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Kadın basketbolu olarak 2. kez olimpiyatlara gitme hakkı elde ettik. Bu Türk Milli takımları için inanılmaz bir başarıdır. Olimpiyat denildiğinde bile heyecanlanıyorum ve şimdi oraya 2. kez gidiyoruz. İlk başta hedefimiz grubumuzdan çıkmak, tabi ki de, sonrasında olimpiyatlarda da madalya kazanmak en büyük hedefimiz.”

 
Başa dön tuşu