Diğer SporlarSpor

Hedef Sırbistan’da Balkan şampiyonluğu

Çocuk fitnesçilerimiz, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da, 12-14 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Dünya Fitnes Federasyonu tarafından düzenlenecek Çocuk Fitnes Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek

Okan KARADEMİR

NEV Fitnes ekibinden 3 sporcumuz, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 12-14 Ekim tarihleri arasında Uluslararası Dünya Fitnes Federasyonu tarafından düzenlenecek Çocuk Fitnes Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

Kafilede, KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu başkanı ve aynı zamanda uluslararası hakem Ali Dahlameroğlu ile antrenör ve uluslararası hakem Neval Çelebioğlu Akgürgen nezaretinde sporcu olarak İrem Kadan, Almira Akacan ve Ayten Öztümen yer alıyor.
8 Yaş’ta mücadele edecek olan İrem Kadan’ın daha önce Dünya şampiyonluğu, 9 Yaş sporcumuz Almira Akacan ve 10 Yaş sporcumuz Ayten Öztümen’in ise Avrupa şampiyonlukları bulunuyor.

Sporcularımız bu yarışmada da en iyi dereceyi elde etmek için mücadele verecek.
NEV Fitnes Antrenörü Neval Çelebioğlu Akgürgen yaptığı açıklamada, 2017 yılını toplam 9 Türkiye şampiyonluğu, 14 Dünya şampiyonluğu, 6 Avrupa şampiyonluğu ve 8 Balkan şampiyonluğu gibi olağanüstü bir başarı gösteren NEV Çocuk Fitnes Milli Takımı’nın disiplinli ve sistemli çalışmakla birlikte neler başarılabileceğini kanıtladığı söyledi.
Deneyimli antrenör, başarılı sporculardan oluşan bu takım ile de Sırbistan’da şampiyonluk hedeflediklerini sözlerini ekledi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı