FutbolSpor

Hedef play-out’tan kurtulmaPLAY-OUT’UN SON 2 TAKIMI BELLİ OLUYOR:

Süper Lig’de Girne Halk Evi ve Gençler Birliği’nin ardından lige veda edecek üçüncü takımın belirleneceği play-out maçlarında mücadele edecek son 2 takım da bugün belli olacak. Son haftaya 26’şar puan ile giren Esentepe ve Binatlı kesin olarak play-out oynayacak

 

K-Pet Süper Lig’de Girne Halk Evi ve Gençler Birliği’nin ardından Süper Lig’e veda edecek üçüncü takımın belirleneceği play-out maçlarında mücadele edecek son 2 takım da bugün belli olacak.

Son haftaya 26’şar puan ile giren Esentepe ve Binatlı kesin olarak play-out oynayacak. İki takımın play-out maçlarına kaç puan ve hangi sırada başlayacakları da bugün alacağı sonuçlarla belirlenecek.

 

Binatlı ve Esentepe eşit averajda

Binatlı kendi sahasında küme düşen Girne Halk Evi ile karşılaşacak. Esentepe ise deplasmanda diğer küme düşen Gençler Birliği’ne konuk olacak. İki takım da maçlarını kazanır ve eşit puanda kalır ise gol averajlarına bakılacak. İkili averajda her iki takım da birbirlerini 2-1 mağlup ettiği için eşit durumda. Sezonun ilk devresinde Binatlı, Esentepe’yi 2-1 mağlup ederken, sezonun ikinci devresinde ise Esentepe Binatlı deplasmanında 2-1 kazanmıştı.

Takımlar bugün oynayacakları maçları da kazanır ise 29’ar puana ulaşacak. Gol averajları da şu anda eksi 28 şeklinde olan takımların gol averajları da yine eşit olursa attıkları gol sayıları play-out sırasını belirleyecek.

 

GG, Kaymaklı, Baf 3’lü averajda

Süper Lig’de play-out oynayacak diğer iki takım Gençlik Gücü, Küçük Kaymaklı ve Baf takımlarından ikisi olacak. Son maçlarında GG bugün Gönyeli ile, Baf da M.A.Yeşilova ile karşılaşacak. Kaymaklı ise lider Türk Gücü’nü konuk edecek.

Ligin son maçları öncesi 3 takımın da puanları eşit.

Üçlü averajlara bakıldığında GG 6 puan ile önde, Kaymaklı 5 puan ile ikinci sırada, Baf ise 4 puan ile üçüncü sırada. Üç takım da son maçlarını kazanır veya kaybeder ise GG play-out’tan kurtulan takım olacak.

Kaymaklı MTG’ye karşı mağlup olur ve GG ile Baf galip gelir ise puanları eşit olacak GG ile Baf takımlarından ikili averajda üstün olan GG play-out’tan kurtulan olacak.

3 takımın ligde birbirleri ile yaptıkları maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

GG-BAF: 2-2

BAF-GG: 3-5

KK-BAF: 2-3

BAF-KK: 1-2

KK-GG: 1-1

GG-KK: 2-2


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı