Hedef galibiyet

16 Kasım 2017 Perşembe | 16:51
yeşilova

Merit Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, pazar günü oynayacakları Mağusa Türk Gücü karşılaşmasıyla ilgili iddialı konuştu.

LUA LUA BELLİ DEĞİL:

Akyulaf, iyi futbol oynamak ve iyi oyunun sonunda da kazanmak istiyoruz” yorumunda bulunurken, Ocak maçında kas sakatlığı yaşayan ve sedye ile sahayı terk eden Lualua’nın 5 gün dinlendirileceğini, MTG maçında oynayıp oynamayacağının ise, karşılaşma öncesinde yapılacak kontrollerden sonra ortaya çıkacağı açıklandı

 Coşkun KUTAY

Süper Lig’in Girne bölgesi takımlarından Merit Alsancak Yeşilova, pazar günü oynayacakları Mağusa Türk Gücü karşılaşmasıyla ilgili hazırlıklarını Teknik Direktör Erdinç Akyulaf nezaretinde, Antrenör Gökhan Güvensoy ve Emre Ersoy’un, Mustafa Hidayet Çağlar Stadı’nda dün yaptırdığı antrenmanla sürdürdü. Teknik Direktör Erdinç Akyulaf çalışma sonrasında Havadis’e konuştu.

 “Performansımız yükseliyor”

Merit Alsancak Yeşilova takımı performansının, son haftalarda giderek yükselmeye başladığını, bunu da, geçtiğimiz hafta oynanan Türk Ocağı karşılaşmasında sergiledikleri iyi futbolla ortaya koyduklarına dikkat çeken Erdinç Akyulaf, “Bu önemli gelişmeden hem kendimiz hem de taraftarımız adına mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

 “Fizik, mental ve tempo olarak yükselen takım”

“Bu hafta evimizde oynayacağımız Magğusa Türk Gücü maçı ile ilgili hazırlıklara, Türk Ocağı karşılaşması sonrasında ara vermeden başladık” diyerek sözlerini sürdüren Erdinç Akyulaf, “Mağusa Türk Gücü, geçtiğimiz hafta Lider GAÜ Çetinkaya’yı yenerek gerçek güçlerinin, lig sıralamasındaki bulunduğu yer ile ters orantılı olduğunu kanıtlamış güçlü ve kaliteli kadroya sahip bir takım. Ancak bizim de fizik ve mental olarak istediğimiz seviyeye ulaşmış olan kadromuz ve ayrıca her geçen hafta yükselen oyun tempomuz ve form grafiğimizle de kendi sahamızda ve seyircimiz önünde bu karşılaşmadan mutlak üç puan alınması gerektiğine inanmış güçlü bir takımımız var. Bu nedenle iyi futbol oynamak ve iyi oyunun sonunda da tempolu ve bol pozisyonlu futbol sergileyerek kazanmak istiyoruz. Bu müsabakaya da her zamanki gibi üç puan için sahaya çıkacağız ve sahamızda ve seyircimiz önünde elimizden gelen gayreti sarf ederek kazanacağız” dedi.

 “Lua Lua maç öncesi kontrolden geçecek”

Diğer taraftan, Türk Ocağı karşılaşmasının 77.dakikasında, darbeye bağlı olmaksızın sakatlanıp sedye ile sahayı terk eden önemli yıldız Lua Lua’nın sakatlığı ile ilgili açıklama yapan başkan Redif Nurel, “Lua Lua; karşılaşmanın 77. dakikasında, darbeye bağlı olmaksızın sağ ayak arka adalesinde meydana gelen spazm nedeniyle sahayı terk etmek zorunda kaldı.

Kulüp doktorumuz nezaretinde MR’ı çekilmek üzere Kolan Hastanesine götürülen Lua Lua’ya uygulanan kontroller sonrasında,meydana gelen sakatlığın, MR çekilmesine gerek görülecek düzeyde olmadığı belirtilerek, Lua Lua’nın 5 gün dinlenmesi  ve bu süreç içerisinde de krem tedavisi yapılması gerektiği belirtildi. Lua Lua’nın Mağusa Türk Gücü müsabakasında oynayıp oynamayacağı hususu ise, karşılaşma öncesinde yapılacak son kontrollerden sonra ortaya çıkacağı vurgulandı” diyerek sözlerini tamamladı.