Hedef çok amaçlı salon

18 Kasım 2017 Cumartesi | 15:05

 Hentbol Federasyonu Başkanı Mustafa Akyön, Spor Artı programına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu 

BRT 1’de önceki akşam yayınlanan Spor Artı programına konuk olan Hentbol Federasyonu Başkanı Mustafa Akyön, ülke hentbolunda seviyeyi yükselttiklerini ve kaliteyi daha da artırmak amacıyla çalıştıklarını söyledi.
Akyön programda ‘Özgün Atakan Küçükler Ligi’ ile başladıkları ‘lig maratonunu’ daha uzun bir periyoda yayacaklarını belirtti.

 

Büyüklerde 3 yabancı

Liglere yeni katılan kulüplerin yöneticiler olarak kendilerini son derece mutlu ettiğini anlatan Akyön, Yıldızlar ve Büyükler Ligi’nin Ocak ayında başlayacağı haberini verdi.

Hentbol Federasyonu Başkanı Mustafa Akyön, önceden 2+1 sisteminin olduğu Büyükler Ligi’nin bu sezon 3 yabancıyla oynatılacağını da açıkladı.

Çok amaçlı salonu hayata geçireceğiz

Spor Artı’nın destek aldıkları çok amaçlı salon projesiyle ilgili sorusuna, seçim sürecini işaret ederek hayata geçmesi umudunda olduğu yanıtını veren Mustafa Akyön, “Lige yeni katılımların kendilerini memnun ettiği kadar maç yapacak salon sıkıntısı nedeniyle kaygılandırdığını” ifade etti.

Hentbolun patronu, yurt dışına açılım çalışmalarıyla ilgili soruya ise “Zayıf kaldık” özeleştirisinde bulundu.
Federasyon bütçesi ve ülkenin ekonomik durumuna işaret eden başkan, “Geçerli sebeplerimiz var elbet ama bu doğru” şeklinde yanıt verdi.