Hedef 3 puan - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Spor

Hedef 3 puan

Hedef 3 puan

Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman, Bostancı’da kendilerini zorlu bir 90 dakikanın beklediğini belirtirken, dar ama kaliteli bir kadroya sahip olan rakipleri karşısında galip gelerek liderliklerini sürdürmek istediğini söyledi

 Başman bu hafta sonu karşılaşacakları Bostancı Bağcıl ve sonraki iki haftada oynayacakları Çetinkaya ile Cihangir maçlarında en az 7 puan toplamaları durumunda önlerinin iyice açılacağını ve şampiyonluk yolunda önemli bir aşama kaydedeceklerini açıkladı


 

Telsim Süper Lig’in 9. haftasında deplasmanda Bostancı Bağcıl ile karşılaşacak olan lider Küçük Kaymaklı’da başkan Ali Başman, maç öncesi maçla ilgili açıklamalarda bulundu
Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman, 25 Kasım Pazar günü Bostancı Yakup Özorun Stadı’nda zorlu bir 90 dakikanın kendilerini beklediğini belirtirken, dar ama kaliteli bir kadroya sahip olan rakipleri karşısında galip gelerek liderliklerini sürdürmek istediğini söyledi.
Başman zorlu Bostancı Bağcıl maçıyla ilgili görüşleri yanında sezon başında Bağcıl’a verdikleri Jeffrey ve taraftar hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Avantajımızı korumak istiyoruz”
Küçük Kaymaklı Başkanı Ali Başman açıklamasında Bostancı Bağcıl maçının zor bir deplasman olacağını belirtirken 90 dakika sonunda galip gelecek tarafın kendileri olmak istediğini söyledi. 
Bağcıl’ın dar bir kadroya sahip olduğunu ancak kaliteli oyunculardan oluştuğunun altını çizen Başman bu zorlu maçta kayıp yaşamak istemediklerini ve ligde haftaya karşılaşacakları Çetinkaya maçı öncesinde ligdeki avantajlarını korumak istediğini belirtti.

“3 maçta 7 puan hedefliyoruz”
Başman bu hafta sonu karşılaşacakları Bostancı Bağcıl ve sonraki iki haftada oynayacakları Çetinkaya ile Cihangir maçlarında en az 7 puan toplamaları durumunda önlerinin iyice açılacağını ve şampiyonluk yolunda önemli bir aşama kaydedeceklerini söyledi.

Debola yok, Yaşınses belli değil
Başman, Bostancı Bağcıl maçı öncesinde sakatlığı devam eden Debola’nın bu hafta da takımdaki yerini alamayacağını söylerken,  geçtiğimiz hafta Mağusa Türk Gücü maçında sakatlanan bu sezonki en etkili ve en golcü isimleri olan Mustafa Yaşınses’in de durumunun henüz belli olmadığını açıkladı.
Yaşınses’in sakatlığından dolayı takımla birlikte bu hafta yapılan antrenmanlara iştirak edemediğini belirten Başman; “Yaşınses’in sakatlığı devam ediyor. Sakatlığının daha fazla ilerlemesini istemiyoruz. Tedavisine devam edilen genç oyuncunun maç gününe kadar son durumu belli olacak ve düzelmesi durumunda 18 kişilik kadroda yer alacak” dedi.

Jeffrey konusunda söz aldık
Başkan Ali Başman sezon öncesinde Bostancı Bağcıl’a verdikleri Jeffrey’in bu maçta oynayıp oynamayacağı ile ilgili de açıklama yaptı. Sezon öncesinde Bostancı Bağcıl Başkanı Hasan Besim’in kendilerine söz verdiğini söyleyen Başman, “Sezon başında Jeffrey’in transferinde Bostancı Bağcıl’a gösterdiğimiz kolaylıktan dolayı Bostancı Bağcıl başkanı Hasan Besim, Jeffrey’in bize karşı oynatılmayacağı konusunda kendisi söz verdi. Verilen bu sözü Hasan Besim’le olan dostluğumuz karşısında bir senet olarak kabul ediyoruz” dedi.

“Taraftarımız en büyük gücümüz”
Başman zorlu maç öncesinde son olarak ise taraftar konusuna da değindi. Taraftarlarının Bostancı Bağcıl maçında da kendilerini yalnız bırakmayacağına inandığını söyleyen Başman şunları dile getirdi, “Şampiyonluğa giden bu yolda,  taraftarımız bizim en büyük desteğimiz ve gücümüzdür. Taraftarımızın takımlarının yanlarında olmasını ve kötü tezahürat yapmadan takımlarını desteklemelerini istiyoruz. Takımın tribüne ihtiyaca var. Maçlarımızda birçok bayan ve çocuk taraftarımız da yer alıyor, bu yüzden kötü tezahürattan yapmadan, takımını coşturan ayakta tutan taraftarlarımızı her maçımıza bekliyoruz” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar