KıbrısMagazinSanat

 “He-Go” oyununa yoğun ilgi

BANDABULİYA’NIN İLK MİSAFİR OYUNU:

Altıdan Sonra Tiyatro’nun “He-go” oyunu 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali kapsamında Bandabuliya Sahnesi’nde ağırlanan ilk konuk tiyatro oyunu oldu

 

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) tarafından Surlariçi’nde hizmete konulan Lefkoşa Belediye Tiyatrosu(LBT) Bandabuliya Sahnesi’nde Altıdan Sonra Tiyatro tarafından geçtiğimiz gece sahnelenen “He-Go” oyunu ile bir ilk yaşandı. Lefkoşa Surlariçi’nin kültür-sanat yaşamına önemli katkılar yapması vizyonuyla Bandabuliya’nın Toptancılar Hali bölümünde hizmete açılan Bandabuliya Sahnesi, ilk kez bir konuk tiyatroyu ağırladı.

LTB’nin organize ettiği 16. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde geçtiğimiz gece Altıdan Sonra Tiyatro, Halil Babür’ün yazdığı,Yiğit Sertdemir’in yönettiği  “He-Go” oyununu sahneye koyarken Bandabuliya sahnesi de tıklım tıklım doldu.

İnsanın insana ve en çok da kendine yabancılaşmasını anlatan oyun hem insan ilişkilerine hem de çevresel faktörler ve teknolojik yeniliklerden olumsuz etkilenen günümüz bireyinin gelişim süreçlerine getirdiği cesur yorumlar ile seyircinin beğenisini topladı.

Oyun sonrasında Altıdan Sonra Tiyatro oyuncuları uzun  süre ayakta alkışlanırken LBT Sanat Yönetmeni ve Festival Repertuar Sorumlusu Aliye Ummanel, Kumbaracı 50 ve Altıdan Sonra Tiyatro Genel Koordinatörü Gülhan  Kadim’e festival plaketini takdim etti.

Festivalin son haftasında ise 25 Eylül’de Semaver Kumpanya’nın “Akşam Yemeği” oyunu ve 27 Eylül’de Dostlar Tiyatrosu’nun “Göçmenleeeer” oyunu yer alacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı