Magazin

Hazal’dan bir deli kahkaha

YAŞAM SIRRI GÜLÜP GEÇMEK:

Dizilerin güzel oyuncusu Hazal Türesan  “Her olumsuzluktan iyi bir şey çıkaramasam da en azından gülünecek bir şey bulmaya çalışırım ve deli gibi kahkaha atarım.” diyor.

İlk oyunculuk deneyimini “Unutma Beni” dizisiyle yaşayan, “Tatlı İntikam”, “Kara Para Aşk”, “Yeniden Başla” ve “Deniz Yıldızı”yla oyunculuğunu pekiştiren Hazal Türesan, şu sıralar “Fazilet Hanım” ve “Kızları’nın Yasemin”i olarak dikkatimizi çekiyor. Hep gülünecek bir şey bulmayı başarabilen kadınlardan o. Kendi tabiriyle, deli gibi kahkaha atıyor mesela. Onun güzellik sırlarını öğrenmek için çıktığımız bu yolda, sırrını keşfetmemiz güç olmadı.

İşte Hazal’ın anlattıkları:

Hayatı kolaylaştırmak lazım

Hayat çok güzel ama bazen zor, bazen anlaşılmaz; kolaylaştırmak lazım. Her olumsuzluktan iyi bir şey çıkaramasam da en azından gülünecek bir şey bulmaya çalışırım ve deli gibi kahkaha atarım. Enerjim yerlerdeyse insan içine çıkmamaya çalışırım. Kimse beni taşımak zorunda değil çünkü. Beni tanıyanlar bilir; her zaman derim ki ‘Her şey güzel olacak…

Yeni bir ben keşfetmek keyifli

Benden yeni bir şey, okuduklarımdan, izlediklerimden, şahit olduğum hayatlardan yepyeni şeyler keşfetmek o kadar keyifli ki… Bir yanıyla insanlara ‘aaa aynı ben’ dedirtmek, bir yanıyla da kimseye benzemeyen birini ortaya çıkarmak keyifli.

Bu keşfi yaparken bazen bir şarkıdan, bazen bir jestten, hayatın bir anından, bir kitaptan, filmden, doğadan ilham alırım. O kadar değişir ki! Dostluklarım, ailem de besler ruhumu. Gözlerimi kapayıp hayal ederim bazen de.

Cilt bakımı önemli

Kiehl’s Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash yıkama jeliyle yüzümü yıkıyorum. Bioderma tonikle temizliyorum. Nemlendiricim yine Kiehl’s. Su bazlı nemlendiricileri tercih ediyorum. Peeling ya da maske çok yapmıyorum, bunun yerine düzenli olarak cilt bakımına gitmeye çalışıyorum.

Saçım da dünya gibi değişsin

Saçımın rengiyle ve şekliyle oynamayı seviyorum. Eğer denk gelirse ve özel bir istek yoksa her projede değiştirmeye çalışıyorum. Dünya değişiyor, hayatlar, insanlar… Saçım da değişsin.

Günlük makyajda ise maskara vazgeçilmezim. Rujda kırmızı renk favorim. Allık için şeftali tonları ve uçuk pembeleri çok seviyorum. Maskara ile ruj yetiyor. Renklendiririm ben kendimi.

Asla asla demem

Asla dediğim çoğu şeyi hayat karşıma çıkarıp yaptırdığı için asla demiyorum kolay kolay ama her tavsiyeyi hemen uygulamam, süzgeçten geçirmem lazım.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı