EkonomiManşet

Hayvan yemine yüzde 18 zam
Kooperatif Merkez Bankası iştiraklerinden Binboğa Yem Fabrikası üretim maliyetlerinin yükselmesinden dolayı hayvan yemine yüzde 18 zam yaptı. Binboğa Yem Sanayi sekreteri gelen tepkilerin ardından, zam ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı.
Gerekli düzeltmelerin ve yanlış yönlendirmelerin önüne geçmek adına;
Uzun süredir ülkemizin içinde bulunduğu özellikle Türk Lirasında yaşanan değer kaybı sonucu birçok girdi maliyetinde yüksek oranda artış olduğu tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Binboğa Yem Fabrikası olarak Yem fiyatlarını yükseltmekden uzun süredir kacınmış, piyasada bulunan tüm diğer üreticilerin haklı olarak yapmış olduğu zamları kendi ürünlerine yansıtmamıştır. Misyonu gereği kurulduğu günden bugüne Kıbrıs Türk hayvancısının yanında olmaya calışan Binboğa, tüm bu zaman boyunca yaşanan maliyetlerdeki yükü, kendi mali yapısı içinde suspansiye etmiştir.
Bugün itibari ile ürünlere artış kararı alınmıştır. Kamuoyunda lanse edilen %35 zam gerceği yansıtmamakla birlikte bu oran bazı ürünlerde %18 bazı ürünlerde %20 olarak yansıtılacaktır.
Binboğa Yem Fabrikası 144 kişilik personel ve güçlü mali yapısıyla yaşatılması ve en zor zamanlarda yine Kıbrıs Türk hayvancısının yanında olabilmesi adına bu artışlar yapılmıştır. İlerde oluşacak koşullar gün ve gün takib edilecek ve oluşabilecek küçük değişiklikler dahi indirim olarak yansıtılmaya gayret gösterecektir.Kamoyunun dikkatine.

Binboğa Yem Sanayi
Sekreter.

Başa dön tuşu