KıbrısManşet

Hayali öğrenciler için 419 bin TL ödendi

Hatice Ece Uzun  ve Yusuf Özbahadır, öğrenci taşımacılığında evrak sahteleyerek devleti yüzbinlerce TL zarara uğratma suçlamasıyla tutuklandı

 

2 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI: Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda 1.Derecede Hatice Ece Uzun’un 2016-2017 yılları arasında Yorulmaz Akva Komandit Sti. işletmecisi Yusuf Özbahadır ile birlikte evrak sahteleyerek 600 bin 929.24 TL ödenmesi gerekirken 1,019,954.51 TL ödenmesini sağlayarak 419 bin  TL’yi sahtekarlıkla temin etmekle suçlanıyor

 

 Evrim KAMALI

Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan Hatice Ece Uzun ile Yorulmaz Akva Komandit Sti. işletmecisi Yusuf Özbahadır, sahe evrakla 419 bin TL para temin ettikleri gerekçesi ile tutuklandı. Zanlılar dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Öjen Açıkada, mahkemedeki ifadesinde 2016-2017 yılları arasında Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda 1.Derecede Öğretim Uzmanı olarak çalışan zanlı  Hatice Ece Uzun’un; Güzelyurt bölgesinde faaliyet gösteren ortaöğretim okullarında köylerden getirilen öğrencilerin taşımacılık ücretleri için doldurulan formları, Güzelyurt’ta faaliyet Yorulmaz Akva Komandit Sti. isimli Taşıma şirketi işletmecisi Zanlı Yusuf Özbahadır ile birlikte sahtelediğini söyledi.

Polis, zanlıların sahteledikleri evrağı tedavüle sürerek 600 bin 929.24 TL ödenmesi gerekirken 1,019,954.51 TL ödenmesini sağlayarak 419 bin  TL’yi sahtekarlıkla temin ettiklerini kaydetti.

Zanlıların önceki gün mahkeme emri gereği tutuklandıklarını belirten Açıkada, zanlılar aleyhinde başlatılan soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Polis memuru Öjen Açıkada, gönüllü ifadelerin teyit ve tekzipleri yapılması gerektiğini söyledi, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı