ManşetTürkiye

Havai fişek fabrikasında patlama: 2 ölü 74 yaralı


Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. 2 kişinin hayatını kaybettiği patlamada 74 kişi de yaralandı.
Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında saat 11.15 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,TC Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya’da havai fişek fabrikasında patlama meydana gelen bölgesine gitti.

2 ölü, 74 yaralı

TC İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, fabrikanın bulunduğu bölgeyi havadan inceledi.Sağlık Bakanı Koca, “85 ambulans, 2 helikopter ambulans, 11 UMKE ekibi olay yerinde” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini 74 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali Kaldırım: Patlamalar sürüyor müdahale edemiyoruz

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını ancak havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edilemediğini söyledi.Başa dön tuşu