Kıbrıs

Haspolat’ta zehir saçtılarBahadır AYNA
Haspolat bölgesindeki zehirlenen köpeklerle ilgili Havadis’e ulaşan hayvan severler köpeklerin zehirli etlerle katledildiğini belirtti. Haspolat Muhtarı Asım Egemen bölgeye artık bir barınak yapılması gerektiğine vurgu yaparken Lefkoşa Tük Belediyesi Çevre ve Sağlık Birimi yetkileri son aylarda bu olayların arttığını söyledi. Yetkiler, son aylarda Haspolat bölgesinde 1 Taşkınköy bölgesinde 2, Kızılbaş bölgesinde ise 1 defa köpeklerin zehirlendiğini belirtti. Haspolat’da ki olayın Cuma günü gerçekleştiğini belirten yetkili, zehirleme olayında 3 köpek ve 1 kedinin öldüğünü söyledi.
Polis olayı araştırıyor
Köpek zehirlemelerinin artmasının ardından polis bu olaylarla ilgi araştırma yapıyor. Olayların gerçekleştiği bölgelerdeki güvenlik kameraları araştırıyor. LTB bu olayların önüne geçmek için köpekleri kısırlaştırma projesi başlattı. Önümüzdeki hafta birçok köpek kısırlaştırılacak

Egemen: LTB artık önlem almalı
Haspolat Muhtarı Asım Egemen, konu ile ilgili üzüntü duyduğunu belirtti. Egemen, eskiden böyle olayların yaşanmadığını fakat son dönemlerde Haspolat’ta başıboş köpek sayısının çok fazla arttığını anlattı. Gece geç saatlerde bölgede 30 köpeğin gezdiğini anlatan Egemen, vatandaşların dışarıya çıkmaktan korktuklarını kaydetti. Asım Egemen, bu tip olayların yaşanmaması için LTB’nin en kısa sürede bölgeye barınak yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Demirsöz: Bu son olsun
Sevimli Dostlar Derneği Başkanı Oya Demirsöz, Haspolat’da yapılan köpek katliamını kınadı. Hayvanların günahları olmadığına vurgu yapan Demirsöz, suçlunun o hayvanları sokağa atanlar olduğunu belirtti. Hayvan koruma derneklerinin sürekli masraf yaptığını, hayvan yaşatmak için sürekli bir çaba harcadığını anlatan Demirsöz, bu katliamı yapanlara insan denilemeyeceğini söyledi. Polisinde en kısa sürede bu olayları yapan kişileri bulması gerektiğini anlatan Demirsöz, “bu son olsun” dedi.
 Başa dön tuşu