Haspolat’a Bir Dokun Bin Ah İşit - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Haspolat’a Bir Dokun Bin Ah İşit

Haspolat’a Bir Dokun Bin Ah İşit

Ceren ÖZBİL
Haspolatlılar birçok çevre felaketlerinin Haspolat’ta baş göstermesine isyan etti. Yeni belediye başkanının yaptığı icraatlardan memnun olduklarını dile getiren Haspolatlılar, ancak Haspolat’ta düzeltilmesi gereken birçok sorun olduğuna dikkat çekti.
Havadis’e konuşan köy halkı, bölgede bulunan arıtma tesisinde de yeni sisteme geçilmesine rağmen pis kokudan kurtulamadıklarını belirtti ve “Tüm çevre felaketlerini biz bölgemizde yaşıyoruz. Artık buna dur desinler” diyerek isyan etti.

Sanayiye giden araçlar köy içi yolları kullanıyor…
Haspolat Sanayi Bölgesi’ne giden ağır araçların köy içi yolları kullanması Haspolatlıların bitmek bilmeyen çilesi haline dönüştü. Bu araçlar hem kaza tehdidi arz ettiğine hem de köy içindeki yolların bozulmasına neden olduğuna dikkat çeken köylüler önlem alınmasını istedi.


Su paralı çok pahalı…
Haspolatlılar ayrıca kendilerine gelen su faturalarındaki ücretlerin diğer bölgelere göre çok daha pahalı olduğunu iddia etti. Bu soruna bir çözüm bulunmasını isteyen köy halkı, “Su faturalarındaki ücretler diğer bölgelere göre daha pahalı. Bu konuda bize yardımcı olsunlar” dedi.

Köy halkı ne dedi?
Hikmet Kılıç:

Su faturalarımız diğer bölgelere göre çok pahalı. Yeni göreve gelen belediye başkanının şimdilik icraatlarından memnunuz. Umarım hep böyle devam eder. Köyümüzde çöpler toplanmaya başladı. Ancak köyümüzde yaşadığımız çevre felaketleri devam ediyor.

Erden Özada:
Bizim bölgemizde en büyük sorun çevre felaketleri. Yeni belediye başkanının icraatlarından memnunuz. Köyümüz hizmet görmeye başladı. Ancak köyümüzde birçok çevre felaketi var. Arıtma tesisinden kokular gelmeye devam ediyor. Sanayi bölgesine giden ağır vasıtalar köy içi yolları kullanıyor. Bu sorunlara bir önlem alınmalıdır.

Osman Özel:
Yeni göreve gelen belediye başkanının icraatlarından şimdilik memnunuz. Hizmetler başladı. Ancak su faturalarımız çok pahalı. Diğer bölgeler çok daha ucuza su satın alıyor. Bu duruma bir çözüm bulunmalı. Ayrıca sanayiye giden ağır vasıtaların da köy içi yolları kullanmasının önüne geçilmelidir.

Yaşar Dursun Arslan:
Göreve yeni gelen belediye başkanından memnunum. Köyümüze hizmet gelmeye başladı. Ancak bölgemizdeki çevre felaketleri devam ediyor. Buna bir çözüm bulunmalı. Arıtma tesisinden pis kokular yükseliyor. Bazen sokak lambalarımız yanmıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar