“Bu elbette sadece kendisinin fikri değil, ittifakının ortak görüşü, zaten bütün hal, tavır ve uygulamalarla da bunları desteklemiyorlar mı? Çok değil iki gram cesaret!”

Bahçeli ne dedi?

Türkiye’deki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TC Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dış Politika Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün, “Ankara, Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamalı” sözlerine tepki gösterdi, “Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamak demek adayı Rumlara teslim etmek demektir” dedi.

14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Trabzon’da konuşan Bahçeli, CHP’nin “küresel güçlerin kuklası” olduğunu iddia ederek, Kılıçdaroğlu’nun Dış Politika Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün Kıbrıs ile ilgili sözlerine değindi, “Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmayacaklarını açıkladı. Kurşun gibi bu sözleri utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan söyledi. Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamak demek adayı Rumlara teslim etmek demektir” dedi.

Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Zalimlerin paravan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dış politika danışmanı ve milletvekili olan bir çürümüş, iktidar olmaları halinde Suriye’den askerlerimizi çekeceklerini, Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmayacaklarını açıkladı. Kurşun gibi bu sözleri utanmadan, sıkılmadan, yüzü kızarmadan söyledi. Kıbrıslı Türklerin içişlerine karışmamak demek adayı Rumlara teslim etmek demektir. CHP yönetimi küresel güçlerin kuklasıdır.”