KıbrısManşet

Harmancı: Utanç verici mide bulandırıcıCumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın görevi Ünal Üstel’e vermesini değerlendiren Mehmet Harmancı “Yesinler sizin yetkili organınızı, çak bir telefon ‘uzatma bakalım şu işi’, hop Ünal abimize görev verilir” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mehmet Harmancı Faiz Sucuoğlu’nun, “Hükümet kurma görevinin kime verileceğine UBP yetkili organları çarşamba günü karar verecek” söyleminden birkaç saat sonra Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Ersin Tatar’ın görevi Ünal Üstel’e verdiğini hatırlatarak, “Yesinler sizin yetkili organınızı, çak bir telefon ‘uzatma bakalım şu işi’, hop Ünal abimize görev verilir” dedi.
Harmancı, “UBP ülkenin Doğan görünümlü Anadol olduğunu herkese ispat görevinde. Çok değil aranızdan 5 kişi çıksa da ‘İrademizi ne Ankara’ya ne Brüksel’e ne de başka bir odağa’ veririz deyip istifa etse devrime sebep olurdunuz. Tarihe AKP müdahelerini davet eden, kabul eden, normalleştiren ve harfiyen uygulayanlar olarak geçeceksiniz. Bir toplumu da peşinizden ateşte bırakarak. Çok utanç verici, çok mide bulandırıcı” dedi.Başa dön tuşu