Harmancı: Muhtarlarımızla beraber Lefkoşa’mız için çalışmaya devam edeceğiz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 1, 2023
KıbrısManşet

Harmancı: Muhtarlarımızla beraber Lefkoşa’mız için çalışmaya devam edeceğiz

Mehmet Harmancı

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, belediye sınırlarında görev yapan muhtarlarla yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. LTB Başkanı Mehmet Harmancı, başkent belediyesinin oluşturduğu kurumsal yapı sayesinde Muhtarlar ile bir birim bulunduğunu ve sürekli iletişimin devam ettiğini, bütçe oluşumunda süreçlere muhtarların dahil edildiğini belirterek yeni dönemde katılımcı süreçlerin artırılacağını söyledi. Harmancı, muhtarların yerel yönetimlerin en önemli paydaşı olduğunu ve Lefkoşa’yı hep beraber yönetmek için iş birliği ve diyalog içerisinde sorumlulukla çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

Mehmet Harmancı


Stratejik planlamada muhtarlarla beraber yurttaşları da sürece dahil edilecek

4 yıllık dönem için bir stratejik plan hazırlıkları yapmakta olduklarını ve bu kapsamda muhtarların görüş, düşünce ve yaklaşımlarının tek tek alınacağına vurgu yapan Başkan Harmancı, Nisan ayından itibaren başlatacakları bölge toplantıları ile de yurttaşları da bu sürece dahil edeceklerini dile getirdi.

LTB Başkanı Harmancı, yürürlüğe giren yenilenmiş Belediyeler Yasası konusunda muhtarlara bilgiler verirken, asfalt, kanalizasyon, kaldırım ve diğer alt yapı yatırımları konusunda izlenecek yolla ilgili de planlamaları paylaştı.
Komşu belediyeler ile iyi diyalog ve ortak projeler geliştirecekleri bir dönem başlatılacağına da işaret eden Başkan Harmancı, bölgesel yatırımların, trafik düzenlemelerinin de muhtarlara da danışılarak yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar