Harmancı: Kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğine önem veriyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Mart 30, 2023
KıbrısManşet

Harmancı: Kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğine önem veriyoruz

Mehmet Harmancı ziyaret

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Türkiye’deki belediyelerle kurumsal işbirliğinin geliştirilmesi yönünde adımlar atmaya devam ediyor.

Başkan Harmancı bu kapsamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimlerden sorumlu isimlerinden İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı ile bir araya geldi. Görüşmede CHP Kıbrıs Temsilcisi Mustafa Yürükçü de hazır bulundu.


Türkiye’deki belediyeler ile ülkemiz belediyelerinin kurumsal ve karşılıklı saygıya dayalı iş birliğinin önemine vurgu yapılan görüşmede, bu yönde atılacak adımların yararlı sonuçlar getireceği vurgulandı.

Hizmet odaklı projeler konusunda aktif işbirliğinin sağlanabilmesi konusunda ilerleme kaydedilmesi, bu yönde özellikle başkent Lefkoşa’nın kardeş belediyeleri ile ilerlettiği diyaloğun daha ileriye götürülmesinin sağlanması da görüşmede değerlendirilen bir diğer konu oldu.

Ülkemizde ve Türkiye’de son dönemlerde yaşanan siyasi gelişmelerin de ele alındığı görüşmede, Başkan Harmancı iki ülke yerel yönetimlerinin kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi yönündeki çabaları için Tığlı ve Karabat’a teşekkür etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar