KıbrısManşet

Harmancı: Bu ülkede bazı kurumlar kendini dokunulmaz görüyor


Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, SİM TV’de gazeteci Serhat İncirli’nin sorularını yanıtladı.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin (YDÜ) Lefkoşa’ya seçmen aktardığı iddialarıyla ilgili soru üzerine Mehmet Harmancı, “Ülkedeki eğitim kurumlarıyla kavga halinde olmak, bizim en son isteyeceğimiz şeydir” dedi.
Harmancı, LTB’nin alacağı olduğunu düşündükleri su, kanalizasyon gibi ücretleri talep ettiklerini ancak üniversitesinin bu konuda farklı iddialarının bulunduğunu ifade etti.Üniversitenin, kamu alacaklarıyla ilgili farklı iddialarının bulunduğunu kaydeden Harmancı, “Bu konu mahkemeye taşınmış ve Yüksek Mahkeme LTB’nin lehine karar üretmişti. Kasım’da ara emri duruşması var. Açık ve net söylüyorum, bizim derdimiz kamu alacaklarımızdır” dedi.

Kamu alacaklarına ilişkin sayısız kez davasız müzakereler yapıldığını ancak ortak çözüm yolunun bulunamadığını ifade eden Harmancı, “Ayşe abladan, Hasan dayıdan bu ücretleri alıyorsam, Suat Bey’den de almam gerek. Bizim bakış açımız bu” şeklinde konuştu.

Üniversitenin farklı iddialarının bulunduğunu ancak LTB’nin haksız yere bu ücretleri talep edecek durumda olmadığını vurgulayan Harmancı, Kasım ayında gerçekleşecek ara emri duruşması sonrası bu konuda çok daha rahat konuşabileceğini belirtti.

Harmancı, “Bu ülkede bazı kurumlar kendini dokunulmaz, tartışılamaz görüyor; bu da bizi üzüyor” dedi.

Başa dön tuşu