Harmancı beni arasın - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 29, 2024
Güney KıbrısKıbrıs

Harmancı beni arasın

Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Yorgacis, Mağusa kapısının açılmasına destek ve beklentisini açıkladı:

Gazeteniz Havadis’in gündeme getirdiği Mağusa kapısının arabalı geçişlere açılması Güney’de de gündem oldu. Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis kapının açılmasına destek verdi ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Harmancı’nın kendisiyle iletişime geçmesini istedi.


Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Yorgacis, KKTC ile Güney Kıbrıs arasında araçlı geçişlerde son dönemde yaşanan yoğunluğun azaltılması amacıyla Havadis’e konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın Mağusa kapısının açılması yönündeki görüşüne destek verdi.

Politis Gazetesi, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’nın, Güney Kıbrıs ile KKTC arasında son dönemde artan araç geçişleri sebebiyle yaşanan yoğunluğun azaltılabilmesi için Lefkoşa’nın doğusunda bulunan Mağusa kapısı barikatının geçişlere açılması önerisini gündeme getirerek Lefkoşa Rum Belediyesi Başkanı Konstantinos Yorgacis’in bu konudaki açıklamasına yer verdi.

Habere göre Yorgacis gazeteye yaptığı açıklamada, Harmancı’nın bu konu hakkında kendisiyle iletişime geçmemiş olmasına karşın dile getirdiği önerinin “mantıklı olduğunu ve gerekirse destekleyeceğini” söyledi.

Yorgacis, “bahsi geçen yolun, Orfea Sahasıyla Pluriottisa Lisesi arasında kalan Spiros Hristodulu Caddesi olduğunu” belirtti.

Yorgacis, Lefkoşa’nın doğusunun, gerek “Ağlacia” (Eğlence) semtine ve Larnaka’ya gitmek isteyen Kıbrıslı Türkler gerekse Gazimağusa’ya gitmek isteyen Kıbrıslı Rumlar için, araçlı dolaşım anlamında birleşmesine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Gazete ayrıca, “Lefka” (Lefke-Aplıç) ve Derinya kapılarının açılması konusunun Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Lider Nikos Anastasiadis’in BM Genel Kurulu çerçevesinde New York’ta yapacakları temaslarda gündeme gelmesinin beklendiğini de yineledi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar