Yaşam

Hamsi Festivali dün yapıldı


KKTC Karadeniz Kültür Derneği’nin 11’incisini düzenlediği Hamsi Festivali dün gerçekleşti. Festivalin açılışına siyasi parti, başkan ve temsilcileri de katıldı.

Girne Belediyesi pazar alanında kurulan Festival dün akşam saat 17.00’ye kadar sürdü. Festivalde halk dansları gösterileri ve konserlerin yanında halka ücretsiz hamsi ikramı da yapıldı.

“Kader birliğimiz var”

  1. düzenlenen festivale katılan Ersin Tatar, yaptığı açıklamadalarda, KKTC vatandaşları arasında ayrım yapmanın doğru olmadığını ifade etti.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Limasol, Laranaka, Baf, ya da Trabzon’dan gelmenin sadece bir kültür zenginliği anlamına geldiğini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin eşit olduğunu vurguladı.

“Kader birliğimiz var. Bu Devleti birlikte kurduk, birlikte yaşatacağız” ifadelerini kullanan Tatar, Kıbrıs Türk halkını 1974 öncesine götürme hayalinde olanlara karşı birlikte mücadele edeceklerini kaydetti.

Tatar sözlerini şöyle tamamladı:

“KKTC Karadeniz Kültür Derneği’ne davetleri için teşekkür ederim. Derneğin diğer eski başkanları yanı sıra Ahmet Zengin ile Mustafa Gökmen’i derneğe katkılarından dolayı teşekkürlerle yad ederim.

KKTC gerçeği altında farklı kültürlerin birleşmesi bir zenginliktir. Bu halkın kültürü geçmişten bu yana böyle oluştu. Esas olan kültürel kaynaşmayı sağlayabilmek ve bunu ayrımcılık için değil birleşme ve zenginleşme için kullanabilmektir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı