BKP: Halkı, 25 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ara seçimini red etmeye çağırıyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Haziran 4, 2023
KıbrısManşet

BKP: Halkı, 25 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ara seçimini red etmeye çağırıyoruz

İzzet İzcan

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, düzenlediği basın toplantısı ile BKP Parti Meclisinin Milletvekilliği ara seçimlerini yok sayarak, red etme kararı aldığını açıkladı. Bir tek Milletvekilinin meclis aritmetiğine hiçbir etkisi olmayacağını dile getiren İzzet İzcan, federal çözüm istediğini söyleyen partilerin 4 aday çıkartarak, bir tek koltuk için birbirleri ile yarışmalarının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Ortak vatan mücadelesi içerisinde birlikte olunmadığı sürece, seçimlerin hiçbir şey ifade etmediğini dile getiren İzzet İzcan, “ BKP, demokrasicilik oyununun parçası olmayacaktır “ dedi.


“ BKP, koltuk peşinde koşanları desteklemeyecektir “ diyen İzzet İzcan, “ BKP, dağıtılan sınırsız vatandaşlıklara, Kuzey Kıbrıs’taki demokrafik yapısının değiştirilerek Kıbrıslı Türklerin asimile edilmesi ve Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’nin arka bahçesi olmasını asla kabul etmeyecektir “ dedi.

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, gerçek kurtuluş için görüşme sürecinin yeniden başlaması gerektiğini belirterek, yeni geçiş kapılarının açılmasının iki toplumun yakınlaşmasına katkı yapacağını vurguladı.

BKP Parti Meclisi, bir koltukluk seçimini red ederken, halkı seçimlere katılmamaya çağırdı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar