ManşetTürkiye

Halk sokağa döküldü: Vatandaşlara ateş açıldı


İstanbul ve Sakarya'da 2 noktada vatandaşlara ateş açıldı

Türkiye’de darbe girişimine karşı pek çok ilde vatandaşlar sokağa döküldü. İstanbul’da köprüde veSakarya’da valilik önünde darbe girişimini protesto eden vatandaşların üzerine ateş açıldığı iddia ediliyor.

BİR KİŞİ YARALANDI

Bayrampaşa çevik kuvvet müdürlüğü önündeki tanktaki askerler ile toplanan grup arasında arbede çıktı. Askerler havaya ateş açarken bir kişi yaralandı. Tepkiler üzerineasker tankla birlikte buradan ayrıldı.

 BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDE ATEŞ AÇILDI

İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde ilerlemek isteyen bir gruba ateş açıldığı bildirildi.

ASKERLER VATANDAŞLARIN ÜZERİNE ATEŞ AÇTILAR

Askerlerin tanklarla girdiği Sakarya Valiliği’ne doğru yürüyüşe geçerek kalabalık protestoda bulundular. Ellerinde bayraklar bulunan yaklaşık 2 bin kişi protestoda bulundu. Sakarya Valiliği’nin önünde bulunan askerler yaptıkları uyarının ardından kalabalığa ateş açtılar. 7-8 kişi bacaklarından ve vücutlarına isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralananlar hastanelere kaldırıldı. Kalabalık Valiliğe girerken, askerler havaya uyarı ateşi açtılar.

DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ

İstanbul ve Ankara’daki darbe girişimine tepki olarak vatandaşlar tepki gösterdi.

* İstanbul’da Vatan Caddesi’nde ve Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı önünde vatandaşlar, tankların üzerine çıkarak askeri kalkışmaya karşı çıktı.

* Sakarya Valiliği önüne tank eşliğinde gelen askerler, vatandaşların yoğun tepkisiyle karşılaşınca geri çekilmek zorunda kaldı.

* Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı Esenboğa havalimanının giriş kısmına araçlarıyla gelen yaklaşık yüz elli kişilik bir grup ellerinde Türk bayraklarıyla, “Türkiyeuyuma vatanına sahip çık” sloganı atarak darbe girişimine tepki gösterdi. Askerlerin havaalanına olası girişine karşı vatandaşlar havaalanının giriş kısmına yüz metre kala yola sivil bir kamyonla bariyer kurdu. Polisin dağılma uyarısına rağmen alandan ayrılmayan vatandaşlar, “demokrasi kazanana kadar buradayız” karşılığını verdi.

* Ankara’da da vatandaşlar sokaklara çıktı. AK Parti Genel Merkezi önündeki kalabalık da artıyor.

* Erzurum’da kentin en işlek ve büyük caddesi olan Cumhuriyet Caddesi’ne ellerinde Türk bayraklarıyla gelmeye başlayan çok sayıda Erzurumlu, Polis Evi önünde toplandı.

* İzmir’de Altınyol üzerindeki AK Parti İl Başkanlığı, Basmane Meydanındaki AK Parti Konak İlçe Başkanlığı, Girne Bulvarı üzerindeki AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı ve diğer ilçe başkanlıkları önünde Türk bayraklarıyla toplanan çok sayıda vatandaş, kalkışmaya tepki gösterdi.

* Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Yalova, Eskişehir ve Bilecik’te vatandaşlar sokağa döküldü.

* Zonguldak’ta Madenci Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla “Dik dur eğilme” sloganı attı.

[images_grid auto_slide=”no” auto_duration=”1″ cols=”five” lightbox=”no” source=”media: 170599,170598,170597,170596,170595,170594,170593,170592,170591,170590″][/images_grid]

[newsbox style=”nb3″ title=”İLGİLİ HABERLER” display=”tag” tag=”tcdarbe” number_of_posts=”12″ sub_categories=”no” show_more=”no” post_type=”post”]

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı