FutbolSpor

“Hakkımızı helal etmiyoruz”


Küçük Kaymaklı Asbaşkanı Akay Aşina, Lefke maçında hakemlerin verdiği kararlara isyan etti

AŞİNA: BU KARARLARI LEFKE’DE VERİLEBİLİRLER MİYDİ?

Kaymaklı Asbaşkanı Akay Aşina, takım kaptanlarının ölmüş annesine küfür edilen ve faule maruz kaldıkları pozisyonlarda kendi futbolcularına kırmızı kart gösterilen Lefke maçını yöneten hakemler bu kararları Lefke’de verebilirler miydi diye sordu ve bu hakemlere haklarını helal etmediklerini söyledi

 

Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Asbaşkanı Akay Aşina, 1-0 öne geçip 9 kişi kaldıkları ve 2-1’lik mağlubiyetle tamamladıkları Lefke maçı sonrası açıklama yaptı. Aşina yaptığı açıklamada Lefke maçını yöneten hakemlere ve Lefke futbolcusu Aykut Esmeraslan’a sitem etti.

Maçı yöneten hakemlerin, maç tansiyonunu kaldıramadığını ifade eden Aşina, haklarını helal etmediklerini açıkladı. Açıklamanın tam metni şöyle:

“Süper Lig’in 17.hafta karşılaşmasında sahamızda konuk ettiğimiz Lefke takımına karşı 2-1 mağlup olduk ve galibiyetinden ötürü Lefke takımını tebrik ederiz. Ancak maçta yaşanan bazı olaylardan ötürü Lefke futbolcusu ve kaptanı Aykut Esmeraslan’ı kınıyoruz. Temiz geçen ve 90 dakika boyunca da hiçbir kötü olay yaşanmayan maçın başlaması ile birlikte takım kaptanımız Hüseyin Adal’ın ölmüş annesine küfürler eden Lefke futbolcusu ve kaptanı Aykut Esmeraslan’ın sebebiyet verdiği olaylar ve hakemlerin de korkak tavırları ve yanlı yönetimleri nedeniyle kulübümüz büyük zarar görmüştür. İlgili futbolcunun küfür ve hakaretlerine dayanamayan takım kaptanımız Hüseyin Adal’ın isyanı karşısında sarı kart görmesi ve maçın gerilmesi mücadeleye gölge düşürmüştür. Küfürlerine duyarsız kalamayan takım kaptanımızı bazı Lefke futbolcuları da yanına gelerek yatıştırmaya çalışmıştır. Bu anlarda özellikle Lefke kalecisi Mehmet’in de kaptanımızı olay yerinden ayırma mahanasıyla boğazından sıkarak metrelerce taşıması Hüseyin Adal’ın nefesinin kesilmesine de sebebiyet vermiştir. Tüm bunları gören orta hakem ve yardımcıları Lefke futbolcusu Aykut Esmeraslan’ı sadece sarı kart ile uyarırken, olayların devamında ise futbolcumuz Mehmet Göçben’in ayağına kasıtlı olarak basan Lefke futbolcusu Yakup Esmeraslan’ı da görmezlikten gelmiştir. Ancak o anki acısı ile Yakup’u göğsünden iten futbolcumuz Mehmet Göçben, yardımcı hakemin bayrak kaldırarak uyarması ile direk kırmızı kart ile cezalandırılmıştır. Olaylardan 10 dakika sonra Hüseyin Adal’ın sakatlayıcı harekete maruz kalması ancak hakemin pozisyona faul kararı bile vermeyip itiraz eden kaptanımız Hüseyin Adal’a ikinci sarı kartı çıkarıp kırmızı kartla oyun dışına göndermesi tamamen adaletsizliktir. Kendi saha ve seyircimiz önünde yaşadığımız mağduriyete ve 36’ıncı dakikada 9 kişi kalmamıza, yardımcı antrenörümüz Tugay hocamızın saha dışına gönderilmesine rağmen net gol pozisyonlarını değerlendiremeyen takımımız puan hatta puanlar alabileceği karşılaşmayı kazanamamış ve hakemler sayesinde gelecek haftalara da büyük kayıplarla girmek durumunda bırakılmıştır. Rakibe karşı hiçbir sert müdahale veya disiplinsiz davranışta bulunmayan takımımıza karşı verilen kararlar ve yaşatılan bu mağduriyete sebep olan hakemler bu kararları Lefke deplasmanında verebilirler miydi? Ayrıca, takım kaptanımız Hüseyin Adal’a kariyerindeki ikinci kırmızı kartı gösteren Hüseyin Eyyüpler’in, Adal’ın kariyerinde ilk kırmızı kart gördüğü 2014-2015 sezonundaki ilgili maçda da görevli hakem olmasını ilginç bir rastlandı diye düşünmek istiyoruz. Küçük Kaymaklı ile Lefke arasındaki karşılaşmanın tansiyonunu kaldıramayan hakem heyetine hakkımızı helal etmediğimizi belirtir, tüm taraftar ve Kaymaklı camiasını takımını desteklemeye ve yalnız bırakmamaya çağırırız.”

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı