FutbolSpor

Hakemlerimiz göz dolduruyor 
  

Necmi USAL (KTSYD/Çanakkale)

 

Kıbrıs Türk Futbol Hakemler ve Gözlemciler Derneği (KTFHGD) ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (KTFF-MHK) iş birliğinde hakemlere yönelik düzenlenen Çanakkale kampında tempo günden güne artıyor.

Kampın her gününü çift idmanla sürdüren hakemlerimizin, antrenmanlardaki disiplinli davranışları ve çalışma hırsları gözlerden kaçmıyor. Hakem kafilesinin antrenmanlarını da yakından takip eden KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, MHK Başkanı Sadık Özbilgehan ve KTFHGD Başkanı Niyazi Nizam, hakemlere motivasyon sağlıyor.

 

Hem antrenman hem gezi

Çanakkale’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren hakem kafilesi, günde çift idman yaparken iki antrenman arasındaki vakti de çeşitli bölgelere yapılan gezilerle değerlendiriyor. Günün ilk antrenmanını sabahın erken saatlerinde gerçekleştiren hakemlerin hırslı oldukları gözlerden kaçmazken, kafile antrenmanın ardından Çanakkale’de bulunan şehitlikleri gezerek hem bilgilendirildi hem de antrenman yorgunluğunu attı. Saat 17.00 gibi geziden dönen kafile direkt ikinci antrenmanına geçerek günü tamamladı. Hakemler akşam antrenmanında sabaha oranla daha hafif çalıştı ve idman yaklaşık olarak 1 saat sürdü.

 

Hakemlerimiz bugün maça çıkacak

Çanakkale’de kampta bulunan hakemlerimiz, 20 Ağustos günü Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemciler Derneği Çanakkale Şubesi takımı ile bir futbol karşılaşmasına çıkacak.

 

Tilki: Disiplin sıkıntısı çekmiyoruz

Çanakkale kampını değerlendiren eski hakemlerden ve eğitmenlerden Savaş Tilki, hakemlerin kamptaki disiplinlerinden oldukça memnun olduğunu, antrenmanlara eksiksiz, kıyafet uyumu ile katıldıklarını ve en küçüğünden en büyüğüne tüm hakemlerin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu aktardı.

 

“Performanslardan memnunum, motivasyon üst düzeyde”

Konuşmasına devam eden Tilki, “KTFF ve MHK başkanlarının burada oluşu hakemlerimizin motivasyonunu artırmıştır. Günde gerçekleştirdiğimiz çift idmanlarda hakemlerimizin hırslı oluşları ve antrenmanda göstermiş oldukları çalışmalar ligdeki performansa olumlu şekilde yansıyacaktır. Bu birlik ve beraberlik olduğu sürece bu yıl şampiyon hakemler olacaktır” şeklinde sözlerini noktaladı.

 

Yarın adaya dönülecek

17 Ağustos Çarşamba günü Çanakkale’ye giden ve yeni sezona hazırlanan hakemlerimizin kampı yarın sona erecek. Yarın sabah son idmanını yapacak olan kafile bulunduğu tesislerden ayrılacak. Akşam 21.00 seferiyle adaya dönecek olan hakemlerimiz çalışmalarına salı gününden itibaren ülkemizde devam edecek.

Başa dön tuşu