Spor

Hakemler, teknik adamları bilgilendirdi


Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK), liglerde görev yapacak teknik adamları bilgilendirdi.2015-2016 sezonu öncesi liglerde görev alacak olan teknik adamların bilgilendirilmesi amacıyla, MHK tarafından yeni sezonda uygulanacak olan oyun kuralları, hakemlere verilen talimatlar ve diğer uygulamalarla ilgili, düzenlenen toplantı dün akşam KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu'nda gerçekleşti.
Bilgilendirme toplantısı, MHK üyelerinden Derviş Atakan ve Arif Sunusi tarafından yapıldı.
Toplantıya liglerde mücadele edecek 42 futbol kulübünün teknik adamlarından sadece birkaçı katıldı. Süper Lig’den Cihangir teknik direktörü Mehmet Ali Özgürgün ve Mormenekşe teknik adamı Eralp Şerifoğlu dışında hiçbir teknik direktör bilgilendirme toplantısına katılmadı.Bugün de spor yazarları bilgilendirilecek
KTFF-MHK bu akşam ise spor yazarlarıyla bir araya gelerek.  Yeni sezon öncesi spor yazarlarını da bilgilendirme amaçlı yapılacak toplantı saat 19.00’da Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) Konferans Salonu’nda gerçekleşecek.

2015-2016 MHK Hakem El Kitabı yayınladı
Öte yandan Merkez Hakem Kurulu’nun, her yıl yayınladığı "Hakem El Kitabı" 2015-2016 Sezonu güncellemesi de çıktı. Hakemler için verilen yeni talimatlar, FIFA tarafından güncellenen yeni uygulamaların da yer aldığı bilgileri içeren kitapçık, hakemlerin sezon içerisinde kılavuzu olacak.

Başa dön tuşu