FutbolSpor

Hakemler sahaya indi 
AÇILIŞA SERTOĞLU DA KATILDI: Hakemler dün Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da katıldığı törenle 2018-2019 sezon açılışını gerçekleştirdi 

Futbol hakemler dün Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da katıldığı törenle 2018-2019 sezon açılışını gerçekleştirdi.

Törene katılan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve Merkez Hakem Komitesi Başkanı Sadık Özbilgehan birer konuşma yaptı.

 

Sertoğlu: “problem çözen hakem”

KTFF Başkanı Sertoğlu yaptığı konuşmada: Sezona iyi hazırlanan hakemlerin sadece fizik kondisyon ve bilgi yönünden hazır olmalarının yeterli olmadığını, aynı zamanda, sahada problem çıkaran değil çözen hakem olmaları gerektiğini vurguladı.

 

Özbilgehan: “Güvenim tam”

Merkez Hakem Komitesi Başkanı sadık Özbilgehan ise; hakemlere güveninin tam olduğunu ve Hasan Sertoğlu’nun törene katılmasının kendilerine güç verdiğini dile getirdi.

 

Yaz semineri

2018-2019 Sezonu TFF-MHK A Klasman Hakem Yaz Semineri, 1-4 Ağustos 2018 tarihleri arasında Sakarya’da NG Güral Sapanca Hotel’de düzenleniyor. Hakemlerimiz seminere katılmak için bugün adadan ayrılıyor. Seminere; davetli olarak MHK Başkanı Sadık Özbilgehan, MHK Üyesi ve Eğitimci Derviş Atakan, Üst klasman hakemimiz Kerem Eran ile A klasman hakemlerinden Mustafa Öztugay katılacak.

 

Hakemlerin Kampı İzmir’de

2018-2019 Sezonu hazırlıkları kapsamında hakemlerimizin geleneksel hale gelen sezon öncesi Türkiye kampı, bu yıl 9-13 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir-Balçova Termal Hotel’de gerçekleşecek. KTFF, MHK ve KTFHGD ile istişare içerinde gerçekleşecek kampa, 50 kişi katılacak. Kamp boyunca; eğitim çalışmaları, hakemlerle toplantılar, günde çift idman ve sosyal aktiviteler gerçekleşecek.

 

Başa dön tuşu