Spor

Haddimizi bilerek oynayacağızTOPALOĞLU: HEDEFİMİZ ÇIKIŞIMIZI SÜRDÜRMEK: Topaloğlu, “Yakaladığımız çok iyi bir hava ile elde ettiğimiz güzel bir çıkışımız var. Şimdi yönümüzü, hedefi şampiyonluk olan ve bu nedenle de bire bir rakibimiz olmayan GAÜ Çetinkaya’ya çevirdik. Haddimizi bilerek oynayacağımız bu zorlu karşılaşmada hedefimiz, çıkışımızı sürdürmek ve iyi sonuç almaya devam etmek olacaktır” ifadelerini kullandı

GÜLCAN: İLK DEVREYİ İYİ BİR NOKTADA TAMAMLAMALIYIZ”: Türk Ocağı karşısında sergiledikleri güzel oyunla galip geldiklerine dikkat çeken başkan Mustafa Gülcan, “Bu haftaya kadar aldığımız puanların bir anlam kazanabilmesi ve ilk devreyi çok iyi bir ortam ve sıralamada tamamlayabilmemiz için, GAÜ Çetinkaya müsabakasından da puan veya puanlar çıkartmamız lazım. Gençler Birliği takımı bunu da başaracak güçtedir” dedi

Coşkun KUTAY

Teknik direktör Hasan Topaloğlu’nun 6. haftada göreve başlamasıyla yakaladıkları galibiyet serisine, ikinci devresinde fevkalade bir performans sergilemelerine rağmen berabere kaldıkları Küçük Kaymaklı maçında ara vermek zorunda kalan Gençler Birliği, geçtiğimiz hafta Türk Ocağı’nı yenerek, yeni bir serinin kapısını aralamış oldu. Bu çerçevede, 13 Aralık Pazar günü kendi evinde oynayacakları GAÜ Çetinkaya maçı ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Hasan Topaloğlu nezaretinde, antrenör Ozan Uzunoğlu’nun, İskele Cumhuriyet Stadı’nda yaptırdığı antrenman ile sürdüren Gençler Birliği’nde, teknik direktör Topaloğlu, kazandıkları Türk Ocağı ve oynayacakları GAÜ Çetinkaya müsabakaları ile ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu.

“Şampiyonluğa oynayan GAÜ Çetinkaya, bire bir rakibimiz değil”
K-Pet Süper Lig’in 11. haftasında, kendileri için çok önemli ve değerli olan Türk Ocağı galibiyeti ile yollarına devam ettiklerine dikkat çeken teknik direktör Hasan Topaloğlu, “Bire bir rakibimiz olan Türk Ocağı karşısında iyi futbol oynayarak galip gelmemiz, beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.
“Yakaladığımız çok iyi hava ile elde ettiğimiz fevkalade bir çıkışımız var. Bunu sürdürmek istiyoruz. Önümüzde iki maç kaldı. İlk olarak yönümüzü tüm konsantrasyonumuzla, hafta sonu sahamızda konuk edeceğimiz GAÜ Çetinkaya’ya çevirdik. Hedefi şampiyonluk olan ve bu nedenle de bire bir rakibimiz konumunda bulunmayan GAÜ Çetinkaya, tecrübeli oyunculardan kurulu iyi bir takım. Bu karşılaşmada amacımız, çıkışımızı sürdürmek ve iyi sonuç almaya devam etmek olacaktır” diyerek sözlerini sürdüren Topaloğlu, “Haftalardır oynadığımız iyi futbolun semeresi olarak aldığımız puanlar nedeniyle huzurlu bir ortama kavuştuk. Sergilediğimiz bu performansımızı, GAÜ Çetinkaya maçına da yansıtacağımızı düşünüyoruz. GAÜ Çetinkaya’nın gücünü biliyoruz. Bu nedenle haddimizi bilerek mücadele etmek düşüncesi ile sahaya çıkacağız ve izleyenlere güzel futbol izletmek için sahada olacağız. Bu zorlu karşılaşmada amacımız, mutlak puan ve puanlar almak olacaktır” dedi.

Başkan Mustafa Gülcan: Babutsalarda seriye devam
Her takıma olduğu gibi, Türk Ocağı’na da aynı şekilde hazırlandıklarına, ayrıca özel motivasyona ve kampa gerek görmeyip, futbolculara ekstra prim vaat etmediklerine dikkat çeken Gençler Birliği Başkanı Mustafa Gülcan, “Teknik ekibimizin yanı sıra, futbolcularımıza olan güvenimiz, Ocak maçı hazırlıklarını bu düzeyde tamamlamamıza neden oldu. Ayrıca, rakibimizin; puan sıralamasındaki yeri itibariyle, karşılaşmaya tempolu ve galip gelmek düşüncesi ile çıkacaklarını tahmin ettiğimiz için her türlü tedbirimizi, buna göre aldık. Ancak biz de, kendi saha ve seyircimiz önünde kazanmamız gereken bu maçtan mutlak üç puan çıkartmamız düşünce ve inancında idik. Kullanamadığımız pozisyonlar oldu. Penaltıdan istifade edemedik. Ve golümüz de geç geldi. Ancak sonuçta, sergilediğimiz fevkalade mücadeleden sonra sahadan başımız dik ayrıldık. Ve gençlerimizin bu istek ve kazanmaya yönelik arzulu oyunu, yönetim, camia ve basın tarafından takdirle karşılandı” ifadelerini kullandı.

GAÜ Çetinkaya maçından, puan veya puanlar çıkartmak
“Şimdi Ocak maçını unuttuk ve GAÜ Çetinkaya karşılaşması ile ilgili hazırlıklarımızı ara vermeden sürdürmeye başladık” diyerek sözlerini sürdüren başkan Gülcan, “GAÜ Çetinkaya, bünyesinde tecrübeli futbolcuları bulunduran ve bu nedenle de şampiyonluğa oynayan güçlü bir takım. Ancak bu haftaya kadar aldığımız puanların bir anlam kazanabilmesi ve ilk devreyi çok iyi bir ortam ve sıralamada tamamlayabilmemiz için, GAÜ Çetinkaya müsabakasından da puan veya puanlar çıkartmamız lazım. Gençler Birliği takımı da, vereceği fevkalade mücadele ile bunu başaracak güçte. Ayrıca camiamız Babutsalardan, mutlak galip gelerek, serinin devamını istiyor” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı