Hackerlar İsrail'e karşı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Dünya

Hackerlar İsrail’e karşı

Hackerlar İsrail'e karşı

İsrail Maliye Bakanı Yuval Steinitz, Gazze operasyonu sırasında İsrail'in internet sitelerini çökertmeye yönelik milyonlarca girişimin başarısız olduğunu, ''hacklenen'' tek bir sitenin ise 10 dakika sonra tekrar hizmet vermeye başladığını söyledi.

Steinitz, Anonymous ile diğer protestocuların, internette İsrail'e karşı 60 milyondan fazla hackleme girişiminde bulunduklarını, hükümetin, tehdide karşılık vermek için ''acil durum halinde'' çalıştığını kaydetti.


Anonymous grubu, ''delice bir saldırı'' olarak tanımladığı Gazze'deki operasyonu kınayan videolar ve basın açıklamaları dağıtarak, İsrail'e karşı yürütülen kampanyanın başını çekiyor.

Yaklaşık 20 İsrail sitesine korsan saldırı düzenlediğini bildiren Pakistan Siber Ordusu'nun bir üyesi, ''İsrail, masum çocukları ve insanları öldürmeye son verene kadar durmayacağız'' dedi.

Merkezi Tel Aviv'de bulunan güvenlik şirketi Radware, siber saldırıların hedefleri arasında İsrail Ordusu'na, Başbakanlık'a, bankalara, Tel Aviv kent yönetimine, havayolu şirketlerine, altyapı ve işletmelere ait sitelerin bulunduğunu açıkladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar