Spor

Güzelyurt’ta model uçak kursu

Güzelyurt Kurtuluş Lisesi Model Uçak Atölyesi’nde 25 Şubat-1 Mart 2013 tarihleri arasında sürdürülecek model uçak kursu için Güzelyurt ve bölge orta dereceli okullarından da kayıt kabul ediliyor.
Hava Sporları Federasyonu Başkanı Plt. Serdar Turganer yaptığı açıklamada federasyonun her yıl düzenli bir şekilde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak model uçak kursu düzenlediğini Güzelyurt ve bölgesi içinse Güzelyurt Kurtuluş Lisesi içerisinde federasyonun da katkıları ile bir model uçak atölyesi oluşturulduğunu, böylelikle bölgede ikamet eden ortaokullarda model uçak kursları düzenlendiğini vurgulayarak bu gibi kursların artarak devam edeceğini söyledi.
Turganer sözlerine şöyle devam etti: “Havacılığın temeli model uçaktır, bu yaşlarda alınan bilgi ve beceriler gençlerimizin havacılık meslekleri ile ilgili ufuklarını açmaktadır. Federasyonumuz bu noktadan hareketle her yıl en az 4 tane model uçak kursu düzenlemektedir. Geleceği emanet edeceğimiz gençlere disiplin ve özveri gerektiren böyle bir spora alıştırabilmek için bu kursları bölgelere de yayarak devam ettireceğiz.”

Daha Fazla Gösterİlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı