Güzelyurt Beşiktaşlılar Derneği açılışı yapıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

Güzelyurt Beşiktaşlılar Derneği açılışı yapıldı

Güzelyurt Beşiktaşlılar Derneği açılışı yapıldı

KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği, Güzelyurt Şubesi geçtiğimiz salı akşamı Güzelyurt’ta Binatlı Sokak’ta bulunan binasında açıldı.
Açılışa, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz, Güzelyurt Milletvekilleri Kemal Dürüst, Ahmet Çaluda, KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Ali Çırakoğlu ve Beşiktaşlı taraftarlar katıldı.
Açılışta, KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Güzelyurt Şube Başkanı Fikri Özler, KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Ali Çırakoğlu, Güzelyurt Milletvekili Kemal Dürüst, Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ve Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan birer konuşma yaptılar.
Konuşmalardan sonra, binanın açılışı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Güzelyurt Kaymakamı Menteş Gündüz, Güzelyurt Milletvekilleri Kemal Dürüst, Ahmet Çaluda tarafından yapıldı. Daha sonra, KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Güzelyurt Şube Başkanı Fikri Özler, pasta kesimi yaparak katılanlara kokteyl verildi.

Fikri Özler (KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Güzelyurt Şube Başkanı)
KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Güzelyurt Şube Başkanı Fikri Özler konuşmasında şunları söyledi: “Amacımız Beşiktaş ruhunu bütün KKTC geneline yaymak. Özelde ise Güzelyurt’ta böyle bir faaliyet yaparak diğer arkadaşlara öncülük yapmaktır dedi. Beşiktaşlı taraftarları burada toparlarken Galatasaray, Fenerbahçeli arkadaşların da olumlu adımlar atarak Güzelyurt’umuza faydalı çalışmalar yapmalarına öncülük yapmaktır. Beşiktaş’ımızın 110 kuruluş yıl dönümünde ve Güzelyurt şubemizin de bu günde 19.03.2013’te saat 19.03’te Beşiktaş’ımızın kuruluş tarihi olan 1903’e uygun olarak onurlu, gururlu ve şerefli bir şekilde açmaktan gurur duyuyoruz.”


Ali Çırakoğlu (KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı)
KKTC Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Ali Çırakoğlu ise konuşmasında “Öncelikle 19.03 tarihi Dünya Beşiktaşlılar Günü olarak kabul ediliyor ve bugün Beşiktaşlılar Günü’dür. Öncelikle tüm Beşiktaşlıların Dünya Beşiktaşlılar Günü’nü kutluyorum. Gerek Türkiye’de gerekse KKTC’ye baktığımız zaman biz bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bu da bir taraftar derneğinin şubesi ilk kez başka bir şehrimizde açıyoruz. Bu bizim için bir tarihtir. Böyle bir açılışı 19 Mart dünya Beşiktaşlılar gününde açmak bizler için ayrı bir gurur ve onurdur. KKTC Beşiktaşlılar Derneği 5 yıllık bir dernektir. KKTC’de en eski taraftar derneğidir. Şuanda 137 üyemiz vardır. Üyelerimizin çoğunluğu Lefkoşa’dadır. Bu şubemizi açmamızın bir nedeni de Lefkoşa dışındaki Beşiktaşlılara açılımdır. Güzelyurt’tan yoğun talep geldiğinden bu şubemizi açma kararı aldık. Diğer şehirlerden de yoğun istek geliyor. Önümüzdeki aylarda diğer şehirlerimizde de şubelerimizi açma çalışmalarına başlayacağız. Yeşilırmak’tan Karpaz’a kadar bütün adayı siyah beyaza boyamayı düşünüyoruz. Derneğimiz geçen yıl 5o metre karelik bir binadaydı bu yıl bunu 1500 metre kara içerisindedir. Bu da büyük bir gelişmedir. Beşiktaşlılar olarak birçok sosyal faaliyetlerimiz vardır. Özev’e engelli kardeşlerimize elimizden geldiğince zaman zaman yardımlarda bulunuyoruz. Anavatandaki Beşiktaş Jimnastik kulübü ile dayanışmayı konuşmayı daha da ilerlettik. Beşiktaşlılık halktır. Halkı temsil eden bir camiadır. Çok yakında Beşiktaşlılarımıza adamızda Kartal yuvasını adamıza kazandırıyoruz. En çok bir aya kadar Kartal yuvası KKTC’de olacaktır. Kartal yuvasında lisanslı orijinal ürünlerimizi satışa sunacağız. Kartal yuvasının açılışına kulüp başkanımız Fikret Orman da katılacaktır. Beşiktaşlılara buradan duyurmuş olayım. Anavatandaki Beşiktaş kulübü tarafından tanınan bir derneğiz ve istediğimiz zaman Türkiye’deki maçlara taleplerimiz doğrultusunda istediğimiz kadar bilet alarak maçlara gitme imkanımız vardır”  dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar