KıbrısManşet

Güvenlik kamerasına yakalandıGirne’de bir alışveriş merkezinde kasada unutulan bayan cüzdanını çalan Carl Boyd Heath, teminat şartlarını yerine getiremeyince cezaevine gönderildi

Devrim DEMİR 
Girne-Alsancak’ta faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde unuttuğu cüzdanını bulamayan Y.G. isimli kadın aynı gün polise giderek şikâyetçi oldu.Polis, içerisinde 350 TL nakit para bulunan siyah renk cüzdanın bulunması için alışveriş merkezindeki kamera kayıtlarında kasada unutulan cüzdanın Carl Boyd Heath tarafından çalındığını tespit etmesi üzerine, zanlıyı Karşıyaka’da tespit ederek tutukladı.

Yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf eden zanlı, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlının ileride yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak 3 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 50 bin TL kefalet senedi ve 100 bin TL’lik şahsi kefalet imza ederek serbest kalmasına karar verdi.

Teminat şartlarını yerine getirmedi

Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Bayram Albayrak mahkemede verdiği ifadede zanlı Carl Boyd Heath’ın önceki gün Alsancak’ta faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde içinde 350 TL nakit para bulunan cüzdanı çaldığını anlattı.

Polis memuru Bayram Albayrak, incelenen kamera kayıtlarında zanlının market içerisinde almış olduğu eşyaları kasadan geçirdiği esnada, poşetler yanında unutulan siyah renk bayan cüzdanını poşetleri içine atarak ayrıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Albayrak, zanlıyı aynı gün Karşıyaka köyünde misafir olarak kalmakta olduğu arkadaşının evinde tasarrufunda çaldığı bayan cüzdanı ile suçüstü yakaladıklarını belirtti.

Zanlının 20 Mart tarihinde Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan 90 günlük vize ile ülkeye giriş yaptığını ifade ederek, davası görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiremeyen Carl Boyd Heath, cezaevine gönderildi.

 

Başa dön tuşu