Diğer SporlarSpor

Gururlandım


IFBB’nin düzenlediği ve dünyanın en prestijli yarışmaları arasında gösterilen Arnold Clasic’te üçüncülük elde eden Sami Hamidi, Havadis’e konuştu

HAMİDİ: “SIRADA MR. OLIMPIA VAR” Hamidi, 22-25 Eylül tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşen ve IFBB’nin düzenlediği büyük organizasyonda kürsüye çıkan ilk Kıbrıslı Türk sporcu olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyleyerek “sırada Mr. Olimpia var. 28-30 Ekim tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak olan Mr. Olimpia Show Down’a hazırlanacağım” dedi

Okan KARADEMİR

Uluslararası Vücut Geliştirme Federasyonu’nun (IFBB) düzenlediği ve dünyanın en prestijli yarışmaları arasında gösterilen Arnold Clasic’te ferdi olarak kendi kategorisinde üçüncülük elde eden Sami Hamidi, Havadis’e konuştu.

Hamidi, 22-25 Eylül tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşen ve IFBB’nin düzenlediği büyük organizasyonda kürsüye çıkan ilk Kıbrıslı Türk sporcu olmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyledi.

sami-3

Yarışmaya IFBB bayrağı altında katıldığını ve elde ettiği üçüncülüğün kendisi için çok önemli olduğuna vurgu yapan Hamidi; “Over 1.84 men’s physique” kategorisinde yarıştım. Bu kategori yarışmanın en zorlu ve en çok dikkat çeken kategorisi. İlk turda 31 sporcu arasından yarı finale kaldım. İkinci turda ise 11 kişiydik. Finalde ise podyumda 6 sporcu ile birlikteydim. Final sırasında Dünyanın tanıdığı ve hayranı olduğu Arnold Schwarzenegger ile göz göze geldim. Bizi izliyordu. Benim için unutulmaz bir andı. Sonuçlar açıklanmadan önce birçok kişi beni birinci olacağım diye tebrik etti. Üçüncü olduğum açıklandığında ise biraz burukluk yaşasam da daha sonra nerede olduğumun farkına vardım ve elde etmiş olduğum başarının mutluluğunu yaşadım. Bu başarıyı, bana destek olan, beni seven herkese armağan ediyorum ve onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Sırada Mr. Olimpia var. 28-30 Ekim tarihlerinde Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak olan Mr. Olimpia Show Down’a hazırlanacağım. Orada birinci olursam eğer 2017’de yılında Amerika’nın Las Vegas şehrindeki Mr. Olimpia’ya katılma hakkı elde edeceğim. Bunu başarabileceğime inanıyorum. Bu yüzden çalışmalarıma aralıksız devam edeceğim.” dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı