FutbolSpor

“Gurur duyuyoruz”


Sertoğlu, futbolseverleri bugün saat 18.00’da Atatürk Stadı’nda Yenicami ile Değirmenlik arasında oynanacak olan U12 finaline davet etti

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından bu yıl ilk kez organize edilen U12 Ligi’nde Yenicami ile Değirmenlik arasında, bugün  saat 18.00’de Lefkoşa Atatürk Stadı’nda oynanacak maç öncesi KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu futbolseverleri maça davet etti. Sertoğlu yaptığı açıklamada U12 Ligi’nin diğer yaş kategorileri gibi önem verdikleri bir kategori olduğunun altını çizerek, “Herkesi geleceğin yıldızlarını Atatürk Stadı’nda izlemeye davet ediyoruz. Lig boyunca kıran kırana ve büyük keyif içinde maçlar oynandı ve iki güzide kulübümüzün çocukları final maçında karşılaşacak. Biz herkesi bu maçta çocuklarımızı desteğe davet ediyoruz.”dedi.

 

“Altyaş kategorileri bizleri gururlandırıyor”

Sezon içerisinde oynanan birçok maçı zamanı elverdiği sürece takip ettiğini ve bu maçları izlerken ciddi şekilde keyif aldığını ifade eden Hasan Sertoğlu, “Hamitköy Stadı’nda oynanan yarı final maçlarındaki seyirci çok iyiydi. Çocuklarımızın mücadelesi, hırsı, forma aşkı ile oynadığı futbol görülmeye değerdi. Bu heyecanı görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Geçmişte sadece Genç Takım adı altında altyapı kategorisi varken bugün; U12, U15, U17 ve U21 olarak dört farklı altyaş kategorisi vardır. Bu kategorilerdeki maçlar çok ciddi organizasyonlar ve bizleri de gururlandırıyor.”dedi.

 

“Altyapılarına yatırım yapan kulüpler bunun meyvesini topluyor”

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, altyapılarına yatırım yapan önem veren kulüplerin bunun meyvesini aldığını ve şu anda üst liglerde A Takım seviyesinde birçok genç futbolcunun görücüye çıktığını ifade ederek, “U12 de bu yolun başlangıç noktalarındandır, bu yüzden bizim için önem arz etmektedir.”dedi.

Sertoğlu, bugün oynanacak Yenicami-Değirmenlik U12 finaline tüm futbolseverleri davet ederken, “Yarın (bugün) hep birlikte çocuklarımızı destekleyelim. Yanlarında olduğumuzu gösterelim.”dedi.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı