Magazin

Gürsel Güngör’ü unutmadık


KABRİ BAŞINDA ANILDI:

Jazzmania grubunun kurucusu ve bass gitaristi Gürsel Güngör ölümünün üçüncü yılında kabri başında anıldı.

Beklenmedik ve ani bir şekilde 14 Ocak 2015 tarihinde hayata veda eden tanınmış Jazzmania grubunun kurucusu ve bass gitaristi Gürsel Güngör ölümünün üçüncü yılında kabri başında anıldı. Düzenlenen anma törenine Güngör’ün ailesi, arkadaşları ve çok sayıda müzisyen ve sanatçı katıldı.

Anma töreninde bir konuşma yapan Hasan Güngör, Gürsel Güngör’ün yerinin doldurulamayacağını, hem sanatçı kişiliği ile hem de örnek bir insan olması dolayısıyla yeni nesillere bir model teşkil ettiğini söyledi.

Tüm müzik hayatı boyunca birçok müzisyene ilham olduğunu ve gençlere müzik sevgisi aşıladığını, bunun ötesinde zaman zaman yetenekli gençlere de müzik dersleri vererek onların iyi birer müzisyen olmalarına yardımcı olduğunu anlattı.

Bu yıl da daha önceki yıllarda olduğu gibi Gürsel Güngör’ü bir anma konseri düzenleneceğini, bunun tarihinin ve konserde sahne alacak olan sanatçıların ve grupların ileriki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.  Anma töreni Güngör için Kur’an okunmasının ardından sona erdi.Başa dön tuşu