Güney Emekçilerine gıda paketleri ulaşmaya başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Güney KıbrısKıbrısSürmanşet

Güney Emekçilerine gıda paketleri ulaşmaya başladı

Bilindiği üzere, Covid-19 salgını nedeniyle aylardır işlerine gidemeyen Güney emekçilerinin bir kısmı geçtiğimiz haftadan itibaren ‘’geri dönmemek şartı’’ ile güneye geçmeye başlamışlardı.


Bu yaşananlar üzerine Güney emekçilerinin içerisinde bulunduğu zor koşullara karşı duyarsız kalmayan ve   uzun zamandır renk, dil, din,ırk ayrımı yapmadan binlerce ihtiyaçlı vatandaşın yardımına koşan Serdinç Maypa, Güney emekçilerine de yardım ulaştıracağını dile getirmişti.

Açıklama üzerine yurt dışında yaşayan ve iş hayatını orada devam ettiren Kıbrıs sevdalısı bir iş kadını, yardım elini uzatarak gıda paketlerinin oluşturulmasında katkıda  bulundu.

Öte yandan Güney emekçileri temsilcisi, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, ‘’Güney emekçileri olarak aylardır salgın tehlikesi sebebiyle işlerimize gidemiyorduk. Geçtiğimiz hafta bir kısım arkadaşımız işlerine geri döndü. Bu zor koşullarda Kıbrıs halkının dayanışmasının önemli olduğunu söylemek isteriz.Dayanışma göstererek yardımlarını ulaştıran herkese teşekkür ederiz’’ dedi.

Serdinç Maypa ise açıklamasında, yardımlaşma duygusuna işaret ederek, “Duyarlı iş insanlarımızın yapmış olduğu katkılar devam ettikçe, bizlerde yardımları ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi. Maypa, duyarlı iş insanlarının yardımlarının kendi aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığını belirterek yardımların devam edeceğini duyurdu. Katkı koyan herkese teşekkür etti.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar