Magazin

Gün çocuklarındıBİR ÇOK ETKİNLİK DÜZENLENDİ: 39. Güzelyurt Portakal Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Polemidhia Ticaret ve Momin Oto Elektrik sponsorluğunda düzenlenen “Çocuk  Şenliği’nde çocuklara yönelik birçok etkinlik yer aldı.
Polemidhia Ticaret ve Momin Oto Elektrik sponsorluğunda düzenlenen “Çocuk  Şenliği’nde çocuklara yönelik birçok etkinlik yer aldı. Yiyecek, içecek ve oyuncak stantlarının ücretsiz olduğu etkinlikte çocuklar sınırsız eğlencenin tadını çıkardı.Festival Parkında gerçekleşen etkinliğe gelen çocuklar ilk olarak yüz boyama stantlarına gelerek yüzlerine sevdikleri kahramanları ve figürleri çizdirdi.

portakal festivali

Yiyecek, Eğlence ve Oyun Stantları Kuruldu

Çocuk Şenliği’nde eğlence ve birçok yiyecek istasyonları kuruldu. Yiyecek istasyonlarında patlamış mısır, pamuk şekeri,  meyve suyu, su, kek, lokma ve dondurma, eğlence istasyonlarında yüz boyama, zıp zıp, jetonlu oyunlar, trambolin ve şişme oyun parkları yer aldı.

Portakal Maskotları Çocukların Olmazsa Olmazı

Güzelyurt Portakal Festivali’nin simgesi portakal maskotları yine ilgi odağı oldu. Çocukların sempatisi haline gelen maskotlar çocukların olmazsa olması konumuna geldi. Maskotların elini tutmak ve fotoğraf çekebilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Yine Festival alanında dolaşan Tahta bacaklar, palyaçolar ve park alanındaki sahnede yer alan ilizyon-balon gösterileri de çocuklar tarafından beğenildi.  Çeşitli oyuncakların ücretsiz dağıtıldığı eğlencede çocuklar gönüllerince eğlendiler.

portakal festivali1

Çocuklar Dans Gösterileri

Çocuk Şenliği kapsamında Nev Çocuk Fitness, Kurtuluş İlkokulu, Aydınköy İlkokulu, Yayla Anaokulu, Barış İlkokulu Fikri Karayel İlkokulu Özgürlük İlkokulu gecede dans gösterileriyle izleyenleri dans ziyafeti sundu.

Şirinler Tiyatro Oyunu

Bir Sanat Tiyatrosu’nun sahnelediği “Şirinler” adlı oyunla çocukları eğlendi. Çocuklar Şirinler’in maceralarını büyük bir merakla izledi.

Başa dön tuşu