Türkiye

Gül: Bugünkü şartlarda siyaset planım yokGül, Kütahya Valiliği ziyaretinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin 'siyaset planım yok dediniz' ifadesi üzerine Gül, "Bugünkü şartlarda böyle bir planımın olmadığını söyledim, evet" dedi.

Gül, bu soruya bağlantılı olarak "Medvedev-Putin formülü çok tartışılıyor. Sizi başbakanlık koltuğunda düşünebilecek miyiz" denilmesi üzerine "Bu şekilde demokrasiye yakışan bir uygulama olduğu kanaatinde değilim. Hali hazırda, bugünkü şartlar içerisinde düşündüğümü söylemiş oldum size" değerlendirmesini yaptı.

Bir basın mensubunun "Adaylığınızı tekrar koymazsanız siyaseti bırakacak mısınız" sorusunu tekrar sorması üzerine Gül, "Bugünkü şartlar içerisinde böyle bir planımın olmadığını söyledim size" cevabını verdi.

Gül, "Bu aynı zamanda Köşk'e yeniden adaylığınızın da bir işareti mi" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Bugün Cumhurbaşkanı olduğum için bazı konuları açık konuşmak beni sınırlıyor. Ama şu bir gerçek ki ben bağımsız bir şekilde siyasete girmiş veyahutta cumhurbaşkanı olmuş bir insan değilim. Dolayısıyla bunları arkadaşlarımız ile konuşacağımızı, tartışacağımızı ve neticede bir karara varacağımızı, bunu da kendi aramızda konuşarak halledeceğimizi söyledim. Dediğim gibi bunlar gayet açık, şeffaf bir şekilde olan konular. Türkiye yeterince olgun bir ülke. Hepimiz de yeteri kadar olgunuz. Onun için Türkiye'nin geleceği daima parlak olacaktır. Daima da iyi olacaktır."

İstanbul Valiliğinin 1 Mayıs kutlamalarına Taksim'i açmadığının hatırlatılarak, gergin bir ortam oluştuğunun savunulması ve "Yaşanacaklar gözönüne alındığında sizin herhangi bir telkininiz söz konusu olur mu ya da çağrınız" diye sorulması üzerine Gül, bunların idari konular olduğunu, kararların da o çerçeve içerisinde verileceğini söyledi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı