Magazin

Gruda için gözyaşları sel oldu SANATÇI DOSTLARI DA ORADAYDI:

Çok sayıda siyasinin katıldığı Ayşen Gruda’nın cenaze töreninde oyuncu ve sanatçı dostlarından Erol Evgin, Demet Akbağ, İlyas Salman, Ömür Gedik, Aydemir Akbaş ve Müjdat Gezen gibi isimler de hazır bulundu

Tiyatro ve sinema oyuncusu Ayşen Gruda, Zincirlikuyu Camisi’nde kılınan cuma namazının ardından düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına, usta oyuncunun eski eşi Yılmaz Gruda, kızı Elvan Gruda, ablası Ayten Erman, kardeşi Ayben Erman, torunu Emre Gruda’nın yanı sıra, TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da dahil birçok siyasi ile çok sayıda sanatçı da katıldı.

Namaz öncesinde Gruda’nın ailesine taziyede bulunan sanatçı dostları ve sevenleri, Ayşen Gruda ile ilgili hatıralarını ve duygularını anlattı. Sanatçı Erol Evgin, gençlik yıllarında oyunculuk konusunda Ayşen Gruda ve Adile Naşit’e danışarak tüyolar aldığını söyledi.

Oyuncu ve sanatçı camiasından Aydemir Akbaş, Tuncay Akça, Ahmet Arıman, Teoman Ayık, Tuna Arman, Demet Akbağ, İlyas Salman, Ömür Gedik, Suzan Kardeş, Müjdat Gezen, Ali Sunal, Nuri Alço, Volkan Severcan, Betül Demir, Hayta İsmail de cenaze töreninde bulundu. Kılınan cenaze namazının ardından usta sanatçının cenazesi, alkışlar eşliğinde uğurlanarak, Zincirlikuyu Mezarlığında defnedildi.

Cenazede kavgası çıktı

Demet Evgar, Ceren Moray ve usta oyuncuların bir arada olduğu grupla birçok kişi fotoğraf çekilmek istedi. Fotoğraf çekme taleplerine cevap vermeyen Demet Evgar’a bir kadın “Selam bile vermiyorsunuz. Nasıl insanlarsınız siz! Ne olacak çocuklar fotoğraf çekilse” diye tepki gösterdi.

Demet Evgar sessizliğini korurken usta oyunculardan Işıl Yücesoy olaya sessiz kalamadı. Kadının talebine kızan Yücesoy, “Siz buraya fotoğraf çekilmeye gelmişsiniz ama bizim acımız var. Lütfen saygı duyun.” diyerek çıkıştı. Törende duygu dolu anlar yaşanırken, İlyas Salman Ayşen Gruda’nın tabutu başında uzun süre gözyaşı döktü.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı