“Gripin”le Tek Nefes Oldular - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Magazin

“Gripin”le Tek Nefes Oldular

 


u Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 15. Yaza Merhaba Şenlikleri kapsamında rock dünyasının sevilen gruplarından Gripin’i sahnesinde ağırladı

u Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı konserde Gripin en sevilen şarkılarını sevenleriyle hep bir ağızdan seslendirdi

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 15. Yaza Merhaba Şenlikleri birbirinden renkli etkinliklerle devam ediyor. UKÜ rock dünyasının sevilen gruplarından Gripin’i geçtiğimiz gece sahnesinde ağırladı. Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen konserde MCA Ajans organizatörlüğünde adamız insanı ile buluşan Gripin, en sevilen parçalarını seslendirerek UKÜ’lü öğrencileri ve konsere gelenleri kendine hayran bıraktı.
Öğrencilerin yanı sıra halkın da yoğun ilgi gösterdiği konserde, Gripin yeni ve eski albümlerinden birçok parça seslendirdi.
Konserin başlamasına saatler kala UKÜ Amfi Tiyatro’ya akın eden Gripin hayranları heyecanla grubun sahneye çıkmasını bekledi. Müthiş uyumlarıyla ve bitmeyen enerjileriyle UKÜ’ye unutulmaz bir konser yaşatan Gripin grubu, “Yalnızlığın Çaresini Bulmuşlar”, “Dalgalandım da Duruldum”, “Durma Yağmur Durma”, “Aşk Nereden Nereye” ve “Sen Gidiyorsun” gibi sevilen parçalarını hayranları eşliğinde seslendirdi. UKÜ’lü ve Kuzey Kıbrıslı Gripin hayranları konser boyunca grubun tüm şarkılarına eşlik ederek geceye renk kattı.

“Seksenler” dizisi oyuncuları ile keyifli söyleşi

15. Yaza Merhaba Şenlikleri’nin söyleşi programında “Seksenler” dizi oyuncuları UKÜ Çevik Uraz Konferans Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi.
Özlem Türkad, Eray Yasin Işık ve Begüm Öner’in davetli olduğu söyleşide öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren dizi oyuncuları merak edilen soruları içtenlikle yanıtladı.
Söyleşide “Seksenler” dizisinin nasıl başladığını anlatan oyuncular, 1980 dönemi aile yapısından bahsederken o dönemdeki siyasi olayları eğlenceli bir üslupla dile getirdiklerini anlattı. “Seksenler” dizisinin devam edip etmeyeceği ile ilgili öğrencilerden gelen soru üzerine dizi oyuncuları dizinin devam edeceğini, bunun yanında “Doksanlar” adlı ayrı bir dizinin de başlayacağını, bu diziye ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.
Begüm Öner’e eğitim hayatı ile ilgili gelen bir soru üzerine genç oyuncu şunları aktardı: “Ben geçen sene İstanbul Ticaret Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldum. Çok alakasızdır okuduğum bölüm ve yaptığım iş ama Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldım ve farklı bir yerde de kamera önü oyunculuğu eğitimi aldım, bu sektörün içinde olmaktan çok mutluyum.” 
Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nde yapılan anket sonuçlarında “Seksenler” dizisi “Yılın En İyi Dizisi” Ödülü’nün sahibi oldu. Dizi oyuncularına bu ödülü şenliğin organizasyon komitesinden Emre Müezzin takdim etti.

“Mor ve Ötesi” bu akşam
UKÜ 15. Yaza Merhaba Şenlikleri kapsamında bugün Türkiye’nin en sevilen rock gruplarından ve Türkiye’yi Eurovision’da temsil etmiş olan “Mor ve Ötesi” grubu hayranlarıyla buluşacak.
Şenliklerin son günü olan bugün gerçekleşecek bu konsere ilginin hayli yoğun olması bekleniyor.

BİROL’DAN DAVUL ŞOV… Gripin’in sevilen solisti Birol bir ara mikrofonu bırakarak davulun başına geçti ve izleyenlere güzel bir davul şov sundu

(Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL)

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar