bir varmış bir yokmuş - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Köşe Yazarları

bir varmış bir yokmuş

 İngiliz askerleri
İngiliz askerleri geçtiğimiz günlerde Trodos Dağları’nda EOKA’cıları katır ve eşeklerle aramaya başladılar. Fotoğrafta yollarda arama yapan katır üstünde bir İngiliz askeri ile yolu kesilen bir köylümüz ve bir köy bası görülmektedir.Arama ve tutuklamalar ise devam ediyor (1956)

 


Serttaş Spor
Bekirpaşa Ortaokulu’nda okuyan talebelerden oluşan Serttaş Spor çalışmalarına idarecileri Ömer Şakir dayı ve antrenörleri Hasan Çifte (Murat) nezaretinde devam ediyorlar. Genç futbolculara başarılar dileriz (1959)

 

 

Ahmet Karabiber ve arkadaşları
Tiyatro meraklısı gençlerimizden Ahmet Karabiber ve sınıf arkadaşları geçtiğimiz günlerde bir hatıra fotoğrafı çektiler. Bekirpaşa Ticaret Koleji son sınıf talebeleri olan  gençler soldan sağa,
Ahmet Karabiber, geride Özdemir, önde Ökten Nedim, Akın ve Taner (1967)

 

Sittigaba ile Zehraba
Uzandilerden Sittigaba ile Guşabbilerden Zehraba geçtiğimiz günlerde İskele’de misafirlikte buluşup deniz kenarında bir hatıra fotoğrafı çektiler. Dünür olan abalarımız  angonileri (torunları)  ile birlikte görülüyorlar (1949)

 

 

 

 

Polis Besim dayı
Tuzla’nın tanınmış simalarından İbrahim Besim dayı (ortada oturan) polis arkadaşları ile bir hatıra fotoğrafı çekti. Besim dayıya mesleğinde başarılar dileriz (1940)

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar