EkonomiEmlak

Grand Sapphire start aldı


“Yedi Yıldızlı Yaşam”  sloganıyla Grand Sapphire  için yapılan lansmana yüzlerce kişi katıldı…

 Northernland Group tarafından Mağusa- İskele ilçelerinin kesiştiği noktada Long Beach bölgesinde yapımına başlanan Grand Sapphire proje lansmanı Palm Beach Otel’de yapıldı.
Ülke siyaset, iş, sanat ve spor dünyasını bir araya getiren geceye, yurt dışından da çok sayıda konuk katıldı.
Gecede Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yanı sıra, çok sayıda Bakan, Milletvekili ve Belediye Başkanları da hazır bulundu.

 

Mimarisi, çevre düzenlemesi, otel- konut projesi ve sosyal alanları ile Grand Sapphire Projesi KKTC’deki bir çok “ilk” ve “en” olma özelliğine sahip.
Üç yıl içerisinde tamamlanacak projenin, iki yıl içerisinde satışının bitmesi hesaplanıyor.
“Kaliteli yaşam” sloganı ile 2003 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Northernland, Grand Sapphire ile bu kez de “yedi yıldızlı yaşam” iddiasında.
Proje KKTC’nin en yüksek, en yeşil ve en çok sosyal alana sahip projesi olacak.
Northernland Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, projenin çok ciddi bir yatırım fırsatını da içinde barındırdığını söyledi.
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt ise, lansman gecesi öncesindeki sürede 200’e yakın ön kabul aldıklarını belirtti.

Geceye 25 farklı ülkeden emlak danışmanlarının katılması ise, KKTC’de ilk kez rastlanan bir olay oldu.
Proje için, Yıldırım köyünde 3 bin adet palmiye ağacı yetiştiriliyor. Otel ve konutlar içi tasarlanan havuz ve sosyal alanlar ise büyüklükleri itibarı ile KKTC’de bir başka ilk olacak.
Gece sonunda, konuklarla birlikte Grand Sapphire Resort Projesi’nin dev maketinin açılışı da yapıldı.

Gürcafer: Proje uluslararası ölçekli

Geceye katılan Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer gurur duyulacak bir proje lansmanı izlediklerini belirterek, “Bu proje uluslararası ölçekli. Bunu yerli bir şirketimiz yapıyor. Bu ulusal sermayemizin de güçlendiğini gösteriyor” dedi.

Taruz Güçlüer: Bu projenin arkasına dev bir aile var
Northernland Constructipm CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taruz Güçlüer, gururlu bir akşam yaşadıklarını söyleyerek, katılan herkese teşekkür etti.
Projenin KKTC’nin ilk karma yaşam projesi olduğunu vurgulayan Güçlüer, “Bu proje için güçlü, donanımlı ama her şeyden önce aile gibi kenetlenmiş bir takıma ihtiyaç var. Biz böylesi bir takıma sahip olduğumuz için şanslıyız” dedi.
Güçlüer  projenin 180 bin metrekarelik inşaat alanına, Ada’nın en Yüksek binasını içerecek projede 7 bin metre kare havuz alanı olduğunu söyledi

Onur Bozkurt: 25 ülkeye satış yaptık

Northerland Construction Başkan Yardımcısı Onur Bozkurt, Kıbrıs’ın e özel projesinin lansmanında bir araya gelindiğini söyledi. 25 farklı ülkeye satış yapan bir şirket yapısı olduğunu belirten Bozkurt, Grand Sapphire ile bu sayıyı daha fazla ülkeye yayarak, KKTC’nin tanıtımına da katkı sağlayacaklarını vurguladı.
Bozkurt, şunları söyledi:

Northernland olarak bugüne kadar Almanya’dan Sudana, Litvanya’dan Venezuella’ya, Polonya’dan Mısıra, Türkiye’den İngiltere’ye, İran’dan Kazakistan’a, Rusya’dan Kanada’ya kadar 25 farklı ülkeye satış yaptık.

Hedefimiz Grand Sapphire resort ile bunu daha yukarıya çıkartıp daha cok ulke insanını adaya getirerek dünyada tanınmamış KKTC ülkesinin tanıtımına katkıda bulunmak ve KKTC turizmine ve ekonomisine rezidanslarimiz ve otelimiz ile katma değer sağlamaktır. Bugüne kadar 3000 üzerinde aileyi ev sahibi yaptık ve mutlu yuvalar kurmalarına yardımcı olduk. İnşaatlarımızda da ilkleri gerçekleştirdik ve yaptığımız bütün projelerde 100% lük bir satış oranına sahip olduk.

Bu başarımızdaki en büyük etkenlerden bazıları ise projenin konumu, çağdaş mimarisi, kaliteli bir yaşam anlayışımızla sosyal alanlara, alt yapılara verdiğimiz önem ve en önemlisi de satış sonrası aradan zaman gecede verdiğimiz servis ve bakim hizmetidir. Bu satışlara ulaşmamızda bize çok büyük destek olan is ortaklarımız acentelerimiz ile birlikte birçok ülkede başarılı bir satış ve pazarlama stratejisi oluşturduk. Bu yüzden öncelikle dünyaya açılmamıza destek olan tüm acentelerime teşekkür ederim.

Koral Bozkurt: Ödeyeceğimiz vergi 50 milyon TL

Northernland Construction Yönetim Kurulu Başkanı Koral Bozkurt, maviden yeşile muhteşem bir yaşam alanı yaratılacağını söyledi.
Projenin içerisinde “en”ler barındırdığını söyleyen Bozkurt, “50 milyon TL’yi aşan vergi bu proje ile devletin kasasına girecek” derken, ülke ekonomisine de günde 450 bin dolar potansiyelin proje içerisinde yer aldığını söylemek isterim” derdi.
Bozkurt, devamla şunları söyledi:

 

Projemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin enlerinin buluştuğu bir projedir.

Bu enlerden birkaç tanesini  saymak isterim:

  • Kuzey Kıbrıs’ın EN büyük projesi,
  • Kuzey Kıbrıs’ın EN yüksek binası,
  • Tüm yaşam fonksiyonlarını içinde barındıran, EN kapsamlı projesi;
  • 5milyon 641 bin TL’lik inşaat ruhsatıyla EN yüksek ruhsatı ödenen projesi
  • Ve tamamlandığı zaman devletin kasasına girecek 50 milyon 648 bin TL vergisi ile en yüksek vergiyle vergi rekortmeni olacak bir projedir.

Tekrar ediyorum; bu projeden devletimizin kazancı 50 milyon 648 bin TL…Başa dön tuşu