Gözler “9 Top”a çevrildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Spor

Gözler “9 Top”a çevrildi

Gözler “9 Top”a çevrildi

İlk 2 disiplinde oynadıkları karşılaşmalarda başarılı olamayan bilardocularımız gözlerini dün başlayan “9 Top” karşılaşmalarına çevirdi. Mehmetali Sözgen ile Onuç Altur ilk günü galibiyet ile tamamlayan sporcularımız oldular
Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından Slovenya’nın Portoroz kentinde gerçekleştirilen “Avrupa Erkekler, Bayanlar ve Tekerlekli Sandalye Bilardo Şampiyonası”nda “Straight Pool”, “10 Top” ve “8 Top”un ardından gözler dün başlayan “9 Top” disiplinindeki karşılaşmalara çevrildi.
Berk Mehmetcik, Mehmetali Sözgen, Hüseyin Borankan ve Onuç Altur’dan oluşan Milli Takım ile mücadele etmekte olduğumuz şampiyonada sporcularımız mücadele ettikleri “10 Top” ve “8 Top” karşılaşmalarında arzu ettikleri başarıyı elde edemediler ve gözlerini “9 Top” karşılaşmalarına çevirdiler.
“9 Top” disiplinindeki ilk gün karşılaşmalarında Onuç Altur eşleştiği Güney Kıbrıslı sporcu Kostas Konaris’in maça çıkmaması nedeniyle hükmen galip gelirken, Mehmetali Sözgen, Çek Cumhuriyeti’nden Jan Suchanek’i geriden geldiği karşılaşmada 9-8 mağlup etmeyi başararak “9 Top” a iyi bir başlangıç yaptı. Sporcularımızdan Berk Mehmetcik, Bulgar Rodastin Dinov önünde 9-5’lik şanssız bir mağlubiyet alırken, Hüseyin Borankan, Arnavut sporcu Ermal Dyli’ye 9-7 mağlup olmaktan kurtulamadı.
Bugün oynanacak karşılaşmalarda kazananlar gurubunda Onuç Altur İtalyan Daniele Corrieri, Mehmetali Sözgen ise Hollandalı sporcu Niels Feijen önünde bir üst tur için mücadele edecekler. Hüseyin Borankan’ın bay geçtiği kaybedenler gurubunda ise Berk Mehmetcik, İngilizlerin güçlü sporcusu İmran Majid önünde tur şansı arayacak.
Avrupa Bilardo Şampiyonası “9 Top”un ardından oynanacak takım karşılaşmaları ile tamamlanacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar