Göstere göstere yaktılar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Göstere göstere yaktılar

Göstere göstere yaktılar

MASKE TAKMADILAR… Mehmet Salih Karalım’a ait HP 293 plakalı cip aracı kundaklayanların 2 kişi olduğu ortaya çıktı. Saldırı, bölgedeki Ali Mahşeker’e ait evin güvenlik kamerasına yansıdı. Polisten edinilen bilgiye göre, saldırganların üzerinde siyah uzun pardösü vardı ve yüzlerinde maske yoktu

KARTON İLE YAKTILAR… Ali Mahşeker’e ait evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere göre olay şöyle gerçekleşti: Saldırganlar, olay günü sabah saat 03.00 sıralarında Elektrokur isimli iş yerinin önünde bir araçtan indiler ve iş yerinin önünde bulunan kartonları alıp, Mehmet Salih Karalım’a ait HP 293 plakalı cip aracın altına yerleştirdiler. Sonra da kartonları ateşe verdiler


Ülkenin tanınmış iş adamlarından Mehmet Salih Karalım’a ait HP 293 plakalı cip araç, Karalım’ın Lefkoşa’da Ortaköy bölgesindeki evinin önünde park halindeyken önceki gün sabah saat 03.00 sıralarında ateşe verildi.
Mehmet Salih Karalım’a ait araca yönelik kundaklama olayı, bölgedeki Ali Mahşeker’e ait evin güvenlik kamerasına yansıdı.

Meydan okudular
Polisten edinilen bilgiye göre, kundaklama olayı 2 kişi tarafından gerçekleştirildi. Henüz kimliği tespit edilemeyen saldırganlar, olay günü sabah saat 03.00 sıralarında Elektrokur isimli iş yerinin önünde bir araçtan indiler ve iş yerinin önünde bulunan kartonları alıp, Mehmet Salih Karalım’a ait HP 293 plakalı cip aracın altına yerleştirdiler. Sonra da kartonları ateşe verdiler.
Kamera kayıtlarına yansıyan görüntülere göre üzerlerinde uzun siyah pardösü olan saldırganlar, açıkça meydan okumuş olsa gerek saldırıyı gerçekleştirdikleri sırada yüzlerine maske takmadılar.

Paşa: Polise güvenimiz sonsuz
Mehmet Salih Karalım’ın direktörlüğünü yaptığı Karalım&Co. Ltd.’de yetkili Hüseyin Paşa, Mehmet Salih Karalım’a ait araca düzenlenen saldırı ile ilgili Havadis’e konuştu.
Paşa, Karalım ailesinin kimse ile bir düşmanlığı olmadığını, bu nedenle kimseden şüphelenmediklerini söyledi.
Hüseyin Paşa, “Mehmet Salih Karalım, olay ile ilgili polise ifade verdiğinde ben de yanındaydım. İfadesinde şüphe ettiği biri olmadığını söyledi. Gerçek de böyle. Çünkü Karalım ailesinin kimse ile bir düşmanlığı yoktur. Mehmet Salih Karalım, bugüne kadar biri ile kavga etmiş ya da birini incitmiş bir kişi değildir. Dolayısıyla en azından kendisinin bildiği bir düşmanı da yoktur” dedi.
Hüseyin Paşa, polisin olay ile ilgili soruşturmasının sürdüğünü söyleyerek, “Polisimize güveniyoruz. En kısa zamanda olayın faillerini tespit edecektir” diye konuştu.

“Çeklerinin geri döndüğü doğru değil”
Hüseyin Paşa, ayrıca Mehmet Salih Karalım’ın çeklerinin geri döndüğüne ilişkin iddiaların da asılsız olduğunu söyledi.
Hüseyin Paşa, “Mehmet Salih Karalım’ın bugün mal varlığı 30 trilyon değerindedir. Taşınmaz mallarının yüzde 95’i de Türk malıdır. Direktörlüğünü yaptığı şirkette de onlarca kişi istihdam etmektedir. Mehmet Salih Karalım’ın iflasın eşiğinde olduğu ya da çeklerinin geri döndüğü iddiaları tamamen asılsızdır” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar