Akıncılar alarmda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Akıncılar alarmda

Akıncılar alarmda

KÖY HALKI ENDİŞELİ… Akıncılar’da son zamanlarda artan kaçakçılık ve hırsızlık olayları bölge halkını korkuya düşürürken, günlerdir kayıp olan Mustafa Gazi'ye henüz ulaşılamaması da ayrı bir tedirginlik yarattı.  Akıncılar’da yaşayan vatandaşlar, bölgedeki suç oranının azalması için Türk ve Rum polisinin iş birliği yapmasını istedi

ARAŞTIRMALAR SÜRÜYOR… Akıncılar’da 4 gündür kayıp olan Mustafa Gazi’nin bulunması için bölgedeki Birleşmiş Milletler (BM) askeri de devreye girdi. BM askeri ve Türk polis dün Mustafa Gazi’ye ait bulunduğu Bodamya sınırında arama yaptı  


Son zamanlarda kaçakçılık ve hırsızlık olaylarıyla gündeme gelen Akıncılar’da, Mustafa Gazi’nin de aniden ortadan kaybolması iyice gerginlik yarattı.
Köy halklı, Akıncılar’da 4 gündür kayıp olan Mustafa Gazi’nin hala bulunamaması nedeniyle endişeli. Akıncılar’da yaşayan vatandaşlar bölgedeki suç oranının azalması için bölgede bulunan Türk ve Rum polisinin iş birliği içinde çalışmasını istedi.

Telefona ulaşılamadı…
Gazi’nin kullandığı cep telefonunun operatörünün de Rum olması nedeniyle Kuzey’de cep telefonuyla bağlantılı olarak araştırma yapılamadığı öğrenildi. 4 gündür kayıp olan Mustafa Gazi, en son evinde cep telefonu ile görüşme yapıp ayrıldıktan sonra köy halkı tarafından görülmüştü.  

Araştırmalar devam ediyor…
4 günden beridir kayıp olan Mustafa Gazi’nin bulunması için Birleşmiş Milletler de devreye girdi. Bölgede bulunan Birleşmiş Milletler askerleri ve Türk polisi dün Mustafa Gazi’nin aracının bulunduğu bölgede arama yaptı. 

Barbaros: Rum polisinin dün haberi oldu
Akıncılar Belediye Başkanı Hasan Barbaros’tan alınan bilgiye göre, Rum polisine Mustafa Gazi’nin kaybolmasıyla ilgili bilgi dün verildi. Rum polisleri ile dün görüşme yaptığını kaydeden belediye başkanı Barbaros şu şekilde konuştu:
“Dün Rum polisleri ile bir görüşme yaptım. Bana olaydan haberleri olmadığını söylediler. Kimse gidip olayla ilgili bir şikayette bulunmamış. Böyle durumların önüne geçilmesi için Rum ve Türk polisinin iş birliği yapması gerekiyor.”
 
Barbaros: Bekleyiş içindeyiz
Akıncılar Muhtarı Sultan Barbaros konu ile ilgili net bir bilgileri olmadığını söyledi ve bekleyiş içinde olduklarını belirtti. Akıncılar’da yaşanan bu ve benzeri olayların aydınlatılması için Türk ve Rum polisinin iş birliği yapması gerektiğini savunan muhtar Barbaros şu ifadeleri kullandı:
“Mustafa Gazi kendi halinde bir insandı. Hepimiz çok üzüldük. Umarız bulunur. Köyümüzde yaşanan bu ve benzeri olayların aydınlatılması için Türk ve Rum polisi iş birliği içinde çalışmalıdır.”

Köy halkı ne dedi?
Hüseyin Eğmez

“Hırsızlıklar her zaman olurdu. Arka arkaya köyde bir iki olay olunca tedirgin olduk. Bir insan kaybolduğu için tüm köylü tedirgin oldu. Farklı bir durum. Kimse sebebini bilmiyor. Böyle durumlarda hem Güney hem de Kuzey’deki polisin ortak çalışması gerekir.”

 

 

 

 

 

 

Mehmet Şah
“Üzücü bir olay yaşandı. Hırsızlıklar her zaman yaşanırdı. Arka arkaya bir iki olay yaşanınca tedirgin olduk. Köyümüzden bir kişi kaybolmuştur.  Bu konu ile ilgili kimsenin bilgisi yok. Bu konuda Güney ve Kuzey’deki polisin iş birliği yapması gerekir.”

Nezife Barbaros
“Üzücü bir olay yaşadık. Kimsenin konuyla ilgili bilgisi yok. Hepimiz tedirginiz. Hem Güney hem Kuzey polisi iş birliği yaparsa belki bu tarz olaylara çözüm bulunur. Konu ile ilgili polis araştırması devam ediyor.”

 

 

 

 

Melek Şah
“Çok üzüldük. Benim akrabam oluyordu. Halamın torunuydu. Ne olduğu ile ilgili hiçbir bilgimiz yok. Elimizden gelen bir şey yok. Keşke yapabileceğimiz bir şey olsa. Olmadığı için bekliyoruz. Umarım sağlığı yerindedir ve bir şey olmaz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Soner Kansel
“Köyümüzde herkes kendi halinde yaşıyor. Kimse bu olayın sebebini bilmiyor. Bir an önce umarım bulunur. Bu tip durumlarda Rum ve Türk polisinin iş birliği yapması gerekir. Birlikte çalışırlarsa böyle olaylar daha kolay aydınlanır.”

 

 

 

 

 

 

 

Beha Kansel
“Köyümüzde bir kişi kayboldu. Kimse bu olayın sebebini bilmiyor. Bu tarz olayların çözülebilmesi için Rum ve Türk polisinin ortak çalışması gerekir.    Umarım en kısa sürede kaybolan köylümüz bulunur.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar